معرفی تصویری اتومبیل های روز دنیا
راپید کار، اخبار دنیای خودرو و اخبار اقتصادی

نمایندگی رسمی مرسدس بنز در ایران کدام شرکت است؟

آغاز به کار در ایران با ورود خودروهای پلیس

مرسدس بنز با دو مدل C 240 و E 240 در سال ۱۳۸۱ وارد ناوگان موتوری نیروی انتظامی و راهور شد و این نخستین ورود مرسدس بنز، شرکت خودروسازی آلمانی به بخش اجرایی کشور بود.

در آن سال شرکت دایملر کرایسلر (دایملر آ.گ کنونی ) از طرف شرکت سازنده، از این خودروها پشتیبانی می‌کرد. در همین زمان شرکت ستاره ایران تاسیس شد، این شرکت که برای پشتیبانی اتومبیل‌های پلیس به وجود آمده بود، تحت مالکیت شرکت دایملر کرایسلر (دایملر آ.گ کنونی ) قرار داشت.

محل این شرکت، در کیلومتر ۱۱ جاده مخصوص تهران – کرج قرار داشت و فعالیت‌های کلی تیم متخصص و فنی حاضر در این محل به برنامه‌های آموزشی و همچنین پشتیبانی فنی، تعمیر و سرویس‌دهی به اتومبیل‌های نیروی انتظامی درون شهری و برون شهری اختصاص داشت.

ستاره ایران، نماینده مرسدس بنز در ایران

ستاره ایران، نماینده مرسدس بنز در ایران

 

فعالیت شرکت ستاره ایران به عنوان نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش اتومبیل‌های سواری مرسدس بنز در ایران از سال ۱۳۸۴ آغاز شد.

در این سال، نمایشگاهی اختصاصی در هتل استقلال تهران برگزار شد. هدف از برپایی این نمایشگاه رونمایی و معرفی جدیدترین مدل‌های خودروهای سواری مرسدس بنز بود. علاوه بر این، شرکت ستاره ایران در این سال نمایشگاه مرکزی خود را در خیابان ولیعصر، نبش اسفندیار افتتاح کرد.

 

در ابتدای فعالیت، شرکت ستاره ایران، غالبا به ارائه خدمات پس از فروش به خودروهای مرسدس بنز نیروی انتظامی می‌پرداخت، اما پس از گذشت مدتی، سیاست‌های ستاره ایران تغییر کرد و شرکت خودروهای شخصی، مرسدس بنز را نیز، پذیرش و تعمیر کرد. پذیرش این خودروها همانند خودروهای پلیس، در تعمیرگاه مرکزی واقع در کیلومتر ۱۱ جاده مخصوص صورت می‌گرفت.

 

سال ۱۳۸۶- آغاز مونتاژ E-Class W211 در ایران

سال ۱۳۸۶ (۲۰۰۸ میلادی) سال مهمی در تاریخچه مرسدس بنز در ایران محسوب می‌شود؛ در این سال بود که با توافقات صورت گرفته میان شرکت دایملر کرایسلر (دایملر آ.گ کنونی) و گروه صنعتی ایران‌خودرو، تولید خودروهای مرسدس بنز در ایران محقق شد و پروژه مونتاژ خودروی سواری مرسدس بنز کلاس E با اتاق W211 آغاز شد. شرکت تاپ خودرو مسئولیت تولید این خودروها را در محل اصلی ایران‌خودرو برعهده گرفت.

 

سال ۱۳۸۷- انتقال محل مرکز خدمات پس از فروش و معرفی مدل E 200 NGT و برخی مدل های جدید

در سال ۱۳۸۷، شرکت ستاره ایران به تولید خودروهای سواری مرسدس بنز، ادامه داد. از مهم‌ترین رویدادهای این سال می‌توان به برگزاری نمایشگاهی اختصاصی در هتل المپیک اشاره کرد. ستاره ایران در این نمایشگاه مدل جدید E Class – گازسوز خود را معرفی کرد که E200 NGT نام داشت و کارشناسان و متخصصان حوزه خودرو استقبال خوبی از این نمایشگاه کردند.

 

همزمان با گسترش فعالیت و فروش خودروهای سواری مرسدس بنز در ایران، ستاره ایران به دنبال راهی برای ارائه بهتر خدمات به مشتریان خود بود. به همین منظور، این شرکت، محل مرکز خدمات پس از فروش خود را از کیلومتر ۱۱ جاده مخصوص تهران – کرج، به کیلومتر ۸ جاده مخصوص تهران – کرج منتقل کرد. ستاره ایران سپس به تجهیز تکنولوژی فرآیند رنگ و بدنه در این مرکز اقدام کرد و از آن پس، امکان ارائه فعالیت‌های صافکاری و نقاشی فراهم شد.

این مجموعه در زمینی به وسعت ۴۵۰۰ متر مربع واقع است و یکی از کامل‌ترین مجموعه‌های تعمیرگاهی در کشور محسوب می‌شود. این مجموعه شامل فضای تعمیرگاهی، ایستگاه‌های کاری، انبار و فضای اداری است و به کامل‌ترین تجهیزات فنی مطابق با استانداردهای جهانی مرسدس بنز مجهز است.

سال ۱۳۹۴– افتتاح نمایشگاه و دفتر مرکزی جدید ستاره ایران

در سال ۱۳۹۴، دور جدیدی از همکاری گروه دایملر (مرسدس بنز) آلمان و شرکت ستاره ایران آغاز شد و فعالیت‌های شرکت توسعه همه‌جانبه پیدا کرد. در همین زمان بود که دفتر مرکزی شرکت ستاره ایران، از خیابان زعفرانیه به خیابان مطهری منتقل شد.

 

مرکز خدمات پس از فروش شرکت ستاره ایران

شرکت ستاره ایران فعالیت‌های خود را در زمینه خدمات پس از فروش خودروهای سواری مرسدس بنز گسترش داد و با بهره‌گیری از جدیدترین تجهیزات و ابزارآلات روز دنیا به پذیرش و تعمیر خودروهای مرسدس بنز اقدام کرد. هدف اصلی این شرکت، جلب رضایتمندی مشتریان است و تا امروز موفق شده گام‌های قابل توجهی در جهت تامین خواسته‌های ایشان بردارد.

این مجموعه در راستای تامین نیازمندی مشتریان، فعالیت‌های خود را در زمینه تأمین قطعه، تا حد زیادی گسترش داده است.

پیروی از خط مشی و استانداردهای شرکت دایملر، در همه زمینه‌ها در شرکت ستاره ایران جزو الزامات است. همچنین کسب رضایت مشتری در رأس امور قرار دارد و کارکنان این مجموعه، رضایت مشتریان را در تمامی فعالیت‌ها سرلوحه کار خود قرار می‌دهند.

مشتریان می‌بایست از خرید قطعات و لوازم متفرقه و مراجعه به تعمیرگاه‌های غیرمجاز خودداری کرده و در صورت نیاز به هرگونه سرویس دوره‌ای یا تعمیرات، انتخاب نخست‌شان مراجعه به مراکز خدمات پس از فروش شرکت ستاره ایران باشد.

 

اداره پذیرش ؛ محیطی آرام برای رسیدگی به امور مشتریان

محیط اداره پذیرش و ارتباط با مشتریان، از محیطی آرام، بر پایه استانداردهای شرکت دایملر آ.گ برخوردار است. کارشناسان مجرب پذیرش، آماده خدمت‌رسانی به مشتریان و مالکان اتومبیل‌های سواری مرسدس‌بنز هستند.

اولویت و هدف اصلی همه همکاران در این بخش، خدمت‌رسانی به مشتریان و در نهایت جلب رضایتمندی آن‌هاست. به همین منظور اقدامات مثبتی در جهت نهادینه‌شدن این مهم در لایه‌های مختلف شرکت صورت گرفته است. این مرکز ضمن ارائه سرویس‌های مربوط به بازدیدهای دوره‌ای کامل اتومبیل، با استفاده از جدیدترین روش‌های تعمیرات خودرو مطابق با استانداردهای شرکت دایملر آ.گ، به رفع عیوب مربوطه اقدام می‌کند.

 

تعمیرگاه – صافکاری

واحد تعمیرات بدنه شرکت ستاره ایران با انجام تمامی تعمیرات اساسی و ظریف کاری بدنه در خدمت مشتریان است.

با استفاده از تمامی امکانات همچون دستگاه شاسی‌کشی cellet مورد تایید شرکت دایملر برای کشیدن شاسی‌های صدمه دیده در تصادفات سنگین و برای کوچک‌ترین کارهایی که نیاز به ظرافت در کار دارد، از ابزارآلات مخصوص استفاده می‌شود.

 

تعمیرگاه – نقاشی بدنه

با بهره‌گیری از سیستم توصیه شده رنگ در شرکت دایملر، به منظور اجرای مقدمات زیر کار تا قسمت رویی و پوشاننده سطوح رنگ شده قطعات با استفاده از درخشان‌ترین و مقاوم‌ترین مواد رنگی روز دنیا از فرآورده‌های رنگی شرکت گلازوریت استفاده می‌شود.

بخش رنگ تعمیرگاه مرکزی با بهره‌گیری از کوره مناسب و استاندارد و ابزار مخصوص پاشش‌وار روی بدنه خودروهای مرسدس – بنز، آماده ارائه خدمات به مشتریان است.

 

لوازم جانبی و قطعات

فروش تمامی قطعات اصلی مرسدس بنز با هولوگرام شرکت ستاره ایران و تامین قطعات امنیتی اتومبیل‌های مرسدس بنز در بخش لوازم جانبی و قطعات انجام می‌شود.

همچنین فروش و یا سفارش‌گیری لوازم جانبی (Accessories)، لوازم تزئینی (Collection) و قطعات بدنه (AMG) نیز در بخش لوازم جانبی و قطعات صورت می‌گیرد.

 

وضعیت ستاره ایران در صورت از سرگیری واردات خودروهای خارجی در سال ۱۴۰۰

ازآنجا که یکی از شروط واردات خودرو صادرات است، به نظر می‌رسد این قانون برای ستاره ایران- نمایندگی قدیمی‌ واردات محصولات مرسدس بنز- توفیق اجباری خواهد بود، زیرا سهامدار این شرکت ایران خودرویی‌ها هستند. ستاره ایران از سال‌ها پیش نمایندگی واردات محصولات بنز را به دست گرفته و جزو معدود شرکت‌های واردکننده وابسته به خودروسازان محسوب می‌شود و هنوز هم کسب و کارش برقرار است.

ستاره ایران در پرونده تخلف واردات نقش داشت و نام این شرکت نیز در لیست متخلفان به چشم می‌آمد، اما خبری مبنی بر اینکه مسوولان آن درگیر زندان و دادگاه شده باشند، منتشر نشد و به نظر می‌رسید تخلف از سوی نمایندگی‌های متفرقه وابسته به این شرکت صورت گرفته است.

به نظر می‌رسد با آزادسازی رسمی‌ واردات خودرو، ستاره ایران در ازسرگیری واردات پیشقدم خواهد شد، زیرا می‌تواند به واسطه صادراتی که ایران خودرو دارد، شرط لازم را برای واردات پاس کند. بنز نیز مانند بی‌ام‌دبلیو مشتریان خاص و اندکی در بازار ایران دارد و با ازسرگیری واردات، آنها می‌توانند به شکسته شدن قیمت‌های هنگفت فعلی محصولات بنز امیدوار باشند. در کنار پورشه و مازراتی، محصولات مرسدس بنز نیز در ایران و پس از ممنوعیت واردات خودرو و ایضا رشد قیمت ارز، با انفجار قیمت مواجه شدند.

 

سایت شرکت ستاره ایران

https://setarehiran.com

ارسال دیدگاه

فرستادن دیدگاه