معرفی تصویری اتومبیل های روز دنیا
راپید کار، اخبار دنیای خودرو و اخبار اقتصادی

کاربرد و مزایای جی پی اس خودرو چیست؟

حتما شما عزیزان هم با نام ردیاب و جی پی اس آشنایی دارید و شاید از آن ها استفاده نموده باشید اما اگر تا به حال از جی پی اس استفاده نکرده اید امروز می خواهیم با شما درباره جی پی اس خودرو، کاربرد ردیاب و جی پی اس خودرو  و مزایای استفاده از آن استفاده صحبت کنیم. جی پی اس ها از جمله لوازم جدیدی تکنولوژی است که به شدت کاربردی است نه تنها برای خودرو بلکه در زمینه های دیگر از جمله ردیابی حیوانات خانگی، ردیابی ناوگان حمل و نقل، هنگام مواظبت از سالمندان، پلیس و گارآگاه ها و خودرو ها و غیره… در واقع کاربرد اصلی و وظیفه جی پی اس ها اعلام و گزارش موقعیت مکانی است.

البته که دقت این دستگاه بسیار بالا است و بیش از صد ها موقعیت مکانی را در حافظه خود نگه می دارد. هم چنین آسان ترین راه برای رسیدن و یافتن هر مکانی جی پی اس است که در ادامه نحوه کار کردن با این برنامه را به شما خواهیم گفت لطفا با ما همراه باشید.

https://rapidcar.ir/wp-content/uploads/60f2ec7c89705.jpg


مزایای جی پی اس

هر برنامه ای که امروزه با پیشرفت شگرف وارد دنیای واقعی شده قطعا دارای مزایایی است زیرا همه تکنولوژی در پی یافتن راحت و آسان کردن زندگی انسان ها است. از این رو جی پی اس ها هم دارای مزایای زیادی هستند که در ادامه آن ها را خدمت شما عزیزان معرفی خواهیم نمود پس به موارد زیر دقت کنید:
پیمایش را راحت تر می کند.
به یافتن موقعیت مکانی (بدون محدودیت) کمک می کند.
به کمک آن می توان وسایل نقلیه از جمله خودرو و موتور و دوچرخه را ردیابی نمود.
کاربرد های متفاوتی را ارائه می کند.
و مزایایی از این قبیل…
هر کدام از این مزایا بسیار مفید است و باعث می شود مخاطب را جذب نموده و انتخاب و خریداری بسیار راحت انجام گیرد. اگر می خواهید هر یک از این مزایا را بیش تر مورد ارزیابی قرار دهید به ادامه این مقاله توجه نمایید.


آسان شدن پیمایش توسط جی پی اس به چه معنا است؟

برای این که به مفهوم پیمایش آسان پی ببرید به نحو بهتری به شما شرح خواهیم داد، یعنی پیمودن راه را برای شما راحت تر می کند، این کار را با جزئیاتی که در مسیر تان ممکن است با آن رو به رو شوید مانند کوتاه ترین مسیر و برخورد نکردن به ترافیک و مسافت و غیره آشنا می کند در این صورت شما به وسیله جی پی اس بهترین راه را برای رسیدن به مقصد مورد نظر انتخاب می نمایید.

همان طور که در بالا هم گفتیم کاربرد های دیگر هم دارد مثلا وجود ساعت و قطب نما از ویژگی های جی پی اس ها می باشد که دیگر شما لازم نیست لوازم اضافه ای مانند قطب و ساعت همراه خود داشته باشید. پس همان طور که می بینید فناوری، برنامه مفیدی در اختیار عموم قرار داده است. اگر شما هم بر روی خودرو خود جی پی اس نصب کنید پیمودن راه را برای خود و عزیزان تان لذت بخش و آسان نموده اید.


جی پی اس چگونه به یافتن موقعیت مکانی کمک می کند؟

در گذشته افراد برای سفر کردن و یافتن مقصد خود از نقشه استفاده می کردند که امکان خطا و حتی طولانی تر شدن مسیر وجود داشت اما با پیشرفت فناوری و ایجاد برنامه جی پی اس روی خودرو ها می توان به راحتی و در کم ترین زمان ممکن به مکان دلخواه رسید. یعنی تمام ردیاب خودرو ها دارای برنامه جی پی اس هستند که شما با علامت گذاری و یا نشانه گذاری بر روی یک مکان دلخواه آن را برای برنامه مشخص نموده اید پس از آن فقط نرم افزار به شما خواهد گفت که از چه راهی بروید که به ترافیک نخورید و یا مدت زمان کم تر و مسیر کوتاه تری را برای رسیدن به مقصد انتخاب کنید.

یکی دیگر از مزایای جی پی اس خودرو این است که اگر خدایی نکرده ماشین شما را بدزدند هیچ گونه نگرانی نخواهید داشت زیرا به وسیله جی پی اس به سرعت موقعیت مکانی ماشین را خواهید یافت و تمام راه های طی شده را هم در صورت لزوم می توانید ببینید.


ردیابی وسایل نقلیه به وسیله جی پی اس

ردیابی وسایل نقلیه برای سازمان هایی مانند سازمان خصوصی و یا دولتی بسیار حائز اهمیت است به این صورت که شما می توانید بر روی تمام ماشین های سازمان دولتی و یا خصوصی جی پی اس نصب کنید و از موقعیت مکانی دقیق آن ها آگاه شوید.

به وسیله جی پی اس نه تنها موقعیت مکانی بلکه سرعت خودرو، رفتار راننده، وزن بارگیری شده توسط راننده، میزان شتاب خودرو و تعداد ترمز ها و هم چنین وضعیت کمربند ایمنی شما را مطلع می کند. پس همان طور که می بینید نمی توان جی پی اس خودرو را یک برنامه بیهوده دانست البته که جی پی اس مزایای شگفت انگیز بیش تری هم دارد که در ادامه آن ها را به شما عزیزان معرفی خواهیم نمود اما از شما درخواست دقت و توجه را به تمام بند های این مقاله خواهیم داشت.


ویژگی های دیگر جی پی اس خودرو

علاوه بر تمام مزایایی که برای جی پی اس خودرو ها نام بردیم و توضیح دادیم باز هم مزایا و ویژگی هایی وجود دارند که قصد داریم همه آن ها را برای شما سروران شرح دهیم برای مثال شما می تواند با استفاده از جی پی اس محدوده تردد خودرو را درج نمایید، در صورتی که خودرو از این حد و حدود تجاوز کند پیامک هشدار به تلفن همراه شما خواهد آمد. هم چنین قابلیت شنیدن صدای موجود در اتاقک ماشین وجود دارد البته به شرطی که جی پی اس ردیاب درون اتاقک به صورت مخفیانه جا سازی شده باشد.

شما می توانید ردیاب جی پی اس خودرو را طوری تنظیم نمایید که بتواند هر گاه شما بخواهید خودرو را خاموش نماید و این کار را به وسیله دستوری با اپلیکیشن و در هر موقعیت مکانی و زمانی که بخواهید به جی پی اس خودرو ارسال کنید و جی پی اس پس از دریافت پیام بدون تعلل ماشین را خاموش خواهد کرد.

 

ارسال شده در ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - 49 بازدید
ارسال دیدگاه

فرستادن دیدگاه