معرفی تصویری اتومبیل های روز دنیا
راپید کار، اخبار دنیای خودرو و اخبار اقتصادی

پاک نمودن یا حذف کردن سوئیچ یا ریموت بی ام و

ماشینها و محصولات کمپانی های شناخته شده ای مثل بی ام و از آنجا که دارای سوئیچ و یا ریموت های هوشمند و کد گذاری شده هستند، هر ماشین فقط و فقط به ریموت مختص خود که از قبل کد گذاری و برای آن ماشین تعریف شده است پاسخ میدهد. از این جهت افرادی که ماشین جدیدی را خریداری میکنند، چند مورد نگرانی را در ابتدا در مورد سوئیچ و ریموت به همراه دارند.

یکی از این موارد معمولا این است که آیا فرد یا نمایشگاهی که ماشین خود را از آن خریداری کرده اید تمامی ریموت های تعریف شده برای ماشین را به شما تحویل داده است یا خیر؟

که اگر این اتفاق رخ نداده باشد شما این حق را دارید که نگران سرقت وسیله نقلیه زیبا و گران قیمت خود باشید. زیرا ماشینهای این کمپانی تا ۱۰ سوئیچ و ریموت را شناسایی و ذخیره کند به همهی آنها پاسخ میدهند و تمامی این ریموت ها در یک زمان فعال هستند.

اما جای نگرانی نیست، زیرا شما میتوانید به مراجعه به مراکز معتبر و متخصص این مشکلات و نگرانی ها را حل و رفع کنید. برای ساخت ریموت بی ام و به یک کد نیاز است که مختص به خود است که در سیستم ماشین ذخیره شده و این آیدی ها قابلیت حذف و یا ذخیره آیدی جدید جهت استفاده از یک ریموت جدید را دارند. بنابراین شما میتوانید برای اطمینان خاطر از اینکه ریموت بتواند درب ماشین شما را باز کند یا آن را روشن کند به این مراکز مراجعه کرده و همهی آیدی های قبلی را پاک کرده و سوئیچ جدید خود را در آن ذخیره کنید.

این مراکز معمولا از دیاگ های به خصوصی برای انجام این فعالیت استفاده میکنند. ناگفته نماند که انجام این فرایند در مدل ها و سری های مختلف بیام و با هم متفاوت است. حال به بررسی انواع سری بیام و و نحوه حذف و تغییر کد ریموت های آنها میپردازیم.

https://rapidcar.ir/wp-content/uploads/60c9f6bb32b4b.jpg

 

نحوه پاک یا تغییر کد در سری بی ام و

در مورد بی ام و های سری F باید گفت که عمل پاک کردن کد سوئیچ های آنها توسط دیاگ های مخصوص به راحتی توسط افرادی که در این مراکز مشغول هستند صورت میگیرد شما باید حتما یکی از سوئیچ یا ریموت های خودروی بیام و خود را همراه داشته باشید زیرا در غیر این صورت امکان پاک یا تغییر ریموت وجود نخواهد داشت. پس در صورتی که شما تمامی سوئیچ های خود را گم کردهاید، اول جهت ساخت و ذخیره یک سوئیچ جدید برای خودروی سریF خود اقدام نمایید و سپس جهت حذف کد های گذشته اقدام کنید.

در خودروهای بی ام و سری E هم از طریق دیاگ عمل حذف و تغییر ریموت ها را انجام میدهند اما در بعضی موارد مراکز مشاهده شده که نیاز پیدا میکنند که در ابتدا و قبل از هر کاری جهت باز کردن کامپیوتر خودرو اقدام کنند که حتما این عمل با هماهنگی قبلی و در صورت نیاز صورت میگیرد. با توجه به این بحث شاید شما فکر کنید که در سری E بیام و عمل حذف و تغییر کد ریموت ها با سختی و دردسر بیشتری انجام شود اما شما میتوانید در صورت لزوم کامپیوتر ماشین را باز کرده و جهت حذف کدها آنرا برای مراکزی که این کار را انجام میدهند ارسال کرده و کار خود را بدون اینکه خود حضور پیدا کنید انجام دهید.

انواع سوئیچ بی ام و

سوئیچ بی ام و انواع مختلف و متنوعی دارد. در سالهای ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ ریموت خودروهای سری E این کمپانی دارای حالتی ساده و با حضور دو کلید بر روی آنها مشاهده میشد. برای کد دهی و ذخیره ریموت یا سوئیچ جدید بر روی سری E معمولا نیازی به باز کردن کامپیوتر آن نخواهد بود و این عمل به سادگی از طریق دیاگ با دستگاهها جامع عمل خواهد پوشید.

در سری E بی ام و دو مورد خودروی E46 و X3 هستند که برای کددهی و انجام فعالیت حذف بازنشانی کد نیاز به باز شدن کامپیوتر میباشد و دیگر مدلهای این سری خودروهای بی ام و نیازی به باز شدن کامپیوتر نخواهند داشت.

پس از این سری سوئیچ و ریموت ها یعنی بعد از سال ۲۰۰۵ ریموت ها تغییراتی کردند و به نوعی به روز شدند. به صورتی که در نگاه اول دیگر بخش تیغه ی اضطراری قابل مشاهده نیست . معمولا در دل ریموت مخفی شده است و با فشار بر روی کلیدی خود را نمایان میکند.

اما در مورد ریموت و سوئیچ های سری F میتوان به پیشرفته تر شدن این نمونهها نسبت به سری E اشاره کرد. این ریموت ها دارای سه یا چهار کلید هستند و رنگهای متفاوتی دارند. ذخیره کد در این سری سوئیچ ها تفاوت زیادی با سری E دارد. سیستم ضد سرقت، کامپیوتر و ذخیره کد در این سری ار خودروهای بی ام و به روز شده و همانطور که انتظار میرود برای انجام فعالیتهای آن نیاز به تجربه و تخصص به خصوص خود است.

به صورتی که ممکن است با دستگاههای معمولی بتوان روی ریموت های سری E کار کرد اما در مورد سری F ممکن است دستگاههای غیر اصلی ساخت چین شما را با مشکلاتی مواجه کنند و در روند کاری به بن بست بخورید.

اهمیت سوئیچ یا ریموت یدک برای بنز

یکی از مسائل حائز اهمیت برای افرادی که دارای خودروی بنز هستند، داشتن سوئیچ یدک برای خودرو در زمان هایی که به حسب اتفاق ریموت خود را گم کرده یا به آن دسترسی ندارید است. به عنوان مثال به این مسئله فکر کنید که برای مسافرت یا کار از شهر خارج شده باشید و تنها یک ریموت یا سوئیچ برای خودروی بنز خود داشته باشید و سپس به هر دلیلی ریموت خود را گم کنید. در همچین شرایطی شما نه دسترسی مناسب به مراکز معتبر دارید و نه ریموت زاپاس برای اینکه مشکل خود را حل کنید. خدمات ساخت سوئیچ بنز و ریموت یدک یکی از تخصصی ترین خدمات برای خودرو شما می باشد.

با در نظر گرفتن این موضوع که حذف و کددهی خودروی بنز که دیگر سوئیچ ندارد نیاز به باز کردن کامپیوتر آن پیدا میکند و بدون انجام این کار شما نمیتوانید ریموت جدید روی آن ذخیره کنید شما عملا دچار مشکل جدی خواهید شد. از این گذشته شما با خارج شدن از شهر نمیتوانید به افراد یا مراکز متخصص به راحتی دسترسی داشته باشید که بتوانند بتا استفاده از دستگاههای مخصوص مشکل شما را حل کنند.

بنابراین اگر خودروی بنز دارید اما تنها از یک ریموت برخوردار هستید این موضوع را جدی بگیرید و جهت ذخیره و کددهی سوئیچ یدک هرچه سریعتر اقدام کنید تا با مشکلاتی از این قبیل مواجه نشوید.

هرچند اگر حتی ریموت زاپاس داشته باشید اما همراه خود نبرده باشید با درخواست از افراد آشنا که به آن دسترسی دارند جهت ارسال سوئیچ یدک برای شما در هنگام وقوع مشکلات به مراتب مشکل شما راحت تر و بدون دغدغه حل خواهد شد.

 

تیغه فلزی اضطراری ریموت و تراش آن

قسمت فلزی خارج شده از سوئیچ است که با گذشت زمان و پیشرفته و هوشمند شدن ریموتها کارایی خود را از دست داده و بسیاری از فعالیتهای خودرو با استفاده از ریموتهای هوشمند انجام میشود اما هنوز این تیغه در مواقع اضطراری کاربرد مهمی دارد.

برخی از مراکز که فعالیتهای مرتبط با ریموت ها را انجام میدهند ار داشتن ابزار مورد نظر جهت تراش تیغه های اضطراری محرومند و معمولا تیغه های سوئیچ را بدون تراش و خام به مراجعه کنندگان تحویل میدهند و از آنجا که شما تمام فعالیتهای خود را با ریموت انجام دادهاید از اینکه در مواقعی این تیغه میتواند بسیار مفید باشد بی خبر هستید و ریموت را همان گونه تحویل میگیرید.

حال با این شرایط و در دست داشتن ریموتی با تیغی تراشیده نشده و خام با تمام شدن باتری موجود در ریموت شما دیگر قادر به باز کردن درب ماشین یا دیگر فعالیتها نخواهید بود. پس توجه داشته باشید که در هنگام تحویل گرفتن ریموت مورد نظر قسمت تیغه اضطراری تراش خورده و به درستی کار میکند تا در چنین مواقعی به راحتی درب بنز خود را باز کرده و خودروی خود را روشن کنید.

با توجه به مواردی که ذکر کردیم توجه داشته باشید در درجه اول مراکزی که به آنها مراجعه مینمایید دارای دستگاههای اورجینال و متخصصان با تجربه جهت حذف و ذخیرهی ریموت ها باشند و سپس دستگاهها و تجهیزات مورد نیاز جهت تراش تیغه اضطراری باشند تا آن مرکز بتواند عمل مورد نظر شما را به صورت کامل و بدون مشکل انجام دهد. در صورت استفاده این مراکز از دستگاههای مناسب جهت تراش تیغه اضطراری حتی نیاز به همراه داشتن سوئیچ شما برای اینکار نخواهد بود و فقط با کدهای مورد نظر این عمل صورت میگیرد.

تراش نا منظم و بی دقت تیغه با دستگاههای غیر اورجینال ممکن است به استارت خودرو و ساچمه های داخلی آن آسیب بزند و دیگر سوئیچ نتواند برای روشن کردن خودرو به کار گرفته شود پس ان مورد با اهمیت را حتما مورد توجه قرار دهید.

خام کردن سوئیچ هیوندا

یکی دیگر از قابلیتهای ریموت و سوئیچ هیوندا خام کردن آنهاست. خام کردن به این معنی است که سوئیچ که قبلا بر روی یک خودرو ذخیره شده پس از حذف و برنامه ریزی مجدد با دستگاههای مخصوص خام نموده و سپس از همان سوئیچ برای برنامه ریزی و کددهی بر روی خودرویی دیگر استفاده میشود.

تقریبا تمامی خودروهای هیوندا این قابلیت را دارا هستند که سوئیچ مدل دیگری را خام و بر روی آنها استفاده کرد. این مورد همچنین در مورد ریموت های سه کلیده و چهار کلیده هم قابل انجام شدن است و حتی میتوان یک مدل ریموت سه کلیده و یک ریموت چهار کلیده را به صورت همزمان بر روی یک خودرو ذخیره و کددهی کرد.

در مورد این مسئله باید به نکاتی توجه کرد تا ریموتها به خوبی روی سیستم خودروی شما پاسخ دهد. یکی از این موارد مربوط به باز کردن چسبی است که تمام اطراف ریموت را فرا گرفته و به نوعی نشانه اورجینال بودن آن ریموت است. عمل باز کردن این چسب اگر توسط افرادی بی تجربه صورت پذیرد ممکن است به برد ریموت آسیب جدی بزند. دیگر مسئله ی حائز اهمیت این است که زمانی که قصد استفاده از یک ریموت کار کرده را دارید توجه داشته باشید که میزان فرکانس ارسالی از ریموت برای خودروی شما مناسب و با آن قابل تطبیق باشد. پس حتما قبل از خرید ریموت کارکرده حتما با افراد یا مراکزی که اطلاعات کافی را دارند مشورت کنید تا ریموت خریداری شده روی خودروی هیوندا شما کار کند.

 

مراکز ساخت یا تغییر ریموت هیوندا

عمل کددهی و سوئیچ هیوندا یک فعالیت تخصصی و نیازمند به پروگرامرهای مخصوص است و جدا از این مبحث ها نیازمند به تجربه مناسب برای انجام درست و صحیح این عمل است. دقت کنید مراکزی که به آنها مراجعه می کنید از این فاکتورها جهت انجام کار مورد نظر شما برخوردار باشند و از دستگاههای به روز و اصلی بهره بگیرند.

این مراکز معمولا در کلان شهرهایی مثل تهران یا اصفهان فعالیت دارند و به ندرت در شهرستانها یافت میشوند اما برای افراد دارنده خوردرو هیوندا و ساکن در شهرستانها هستند هیچ جای نگرانی وجود ندارد، زیرا در صورت لزوم همانطور که اشاره کردیم شما میتوانید به صورت غیر حضوری اقلام یا قطعات مورد نیاز جهت انجام عمل حذف یا تغییر کد سوئیچ یا ریموت ها را به مرکز مورد نظر ارسال کرده و کار خود را انجام دهید.

همچنین برخی از مراکز دارای ارائه خدمات به صورت حضوری هستند. پس شما میتوانید در صورت نیاز پس از تماس و انجام مشاوره با این مراکز درخواست کددهی یا حذف ریموت خودروی هیوندا خود را ثبت کرده و سپس افراد متخصص برای ارائه خدمات در محل شما حضور پیدا کنند.

از دیگر مسائل حائز اهمیت در رابطه با این مراکز، فعالیت قانونی و اعتبار آنها است. سعی کنید قبل از اینکه برای رفع نیاز خود به موسسه ای مراجعه کنید از اینکه این موسسه معتبر باشد اطمینان حاصل کنید تا از بروز مشکلات ممکن بعد از انجام امور مورد نظر جلوگیری کرده باشید و نگرانی های خود را از بین برده باشید.

 

ارسال دیدگاه

فرستادن دیدگاه