معرفی تصویری اتومبیل های روز دنیا
راپید کار، اخبار دنیای خودرو و اخبار اقتصادی

هیوندای توسان TL در تهران

به تازگی پای «هیوندای توسان TL فیس لیفت» به خیابان های پایتخت باز شده و چند وقتی است که در تهران تردد نسخه جدید این کراس اوور کره ای دیده می شود.

این خودرو با پلاک سرویس سفارتخانه ای در محدوده اتوبان صدر، بلوار صبا و اندرزگو تهران دیده شده و فعلا به خدمت یکی از سفارتخانه های تهران در آماده است.

%d9%87%db%8c%d9%88%d9%86%d8%af%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d9%88%d8%b3%d8%a7%d9%86-tl-%d8%af%d8%b1-%d8%aa%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%86

کمپانی هیوندای چند وقتی است که نسخه فیس لیفت توسان TL را به بازار جهانی عرضه کرده است. اما از آن جایی که واردات خودرو در ایران ممنوع شده و همچنین فعالیت تولید هیوندای در کرمان موتور متوقف گردیده است، امکان حضور نمونه های جدید خودروها از جمله توسان TL فیس لیفت در کشور وجود ندارد. مگر اینکه این خودروها به صورت گذر موقت و یا استفاده سفارتخانه ای به ایران بیایند!

هیوندای توسان فیس لیفت در بخش سپر جلو و عقب تغییر کرده و گرافیک چراغ های آن به روز شده است.

همچنین چراغ روشنایی روز و برخی از اجزای سپر این کراس اوور کره ای دوباره طراحی شده است. از سویی کابین توسان فیس لیفت با تغییرات اساسی همراه شده و الگوی جدیدی در آن به کار رفته و باعث شده تا این خودرو جذابتر از گذشته برای سرنشینان باشد.

در بحث فنی تفاوت خاصی میان نسخه فیس لیفت و قبل فیس لیفت وجود ندارد. اما باید به این نکته اشاره کرد که نسخه اسپرت هیوندای توسان (سری N) در نسخه فیس لیفت به بازار جهانی ارائه شده است.

%d9%87%db%8c%d9%88%d9%86%d8%af%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d9%88%d8%b3%d8%a7%d9%86-tl-%d8%af%d8%b1-%d8%aa%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%86

یکی از رایج ترین نسخه های توسان TL که در بازار ایران وجود دارد، نمونه دو لیتری تنفس طبیعی آن است که توانی در بازه ۱۶۸ تا ۱۶۴ اسب بخار را تولید می کند. همچنین جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک، توان توسان TL و توسان TL فیس لیفت را به چرخ های جلو و عقب منتقل می نماید.

در بحث امکانات رفاهی و ایمنی، توسان فیس لیفت دارای قابلیت های جدیدی است و سیستم های کمکی راننده آن به روز شده است. اما نمونه خریداری شده توسط سفارتخانه مورد نظر در تهران، جز نمونه های میان رده این خودرو به حساب می آید و آنچنان امکانات خاصی در آن دیده نمی شود.

هیوندای توسان TL فیس لیفت ۲۰۲۰ در نمونه های صادراتی قیمتی در بازه ۶۹ تا ۹۳ هزار درهم را در بازار امارات دارد. به عبارت ساده تر، هیوندای توسان فیس لیفت ۲۰۲۰ قیمت خالصی حدود ۳۰۶ تا ۴۱۳ میلیون تومان را در کشورهای حاشیه خلیج فارس دارد.

ارسال شده در ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - 49 بازدید
ارسال دیدگاه

فرستادن دیدگاه