معرفی تصویری اتومبیل های روز دنیا
راپید کار، اخبار دنیای خودرو و اخبار اقتصادی

همه چیز درباره اتومبیل پژو ۲۰۸

اتومبیل پژو 2008

اتومبیل پژو ۲۰۸

 

پژو ۲۰۰۸ یکی از خودرو هایی که قرار است، به زودی توسط شرکت ایران خودرو در سبد محصولات این شرکت به بازار عرضه شود. این خودرو در کلاسB جز خودرو های کوچک شهری محسوب می شود. نسخه سه این خودرو در اسواکی رونمایی و نسخه ی پنجم این خودرو برای فروش سراسری در جهان آماده شد.

این خودرو با تنوع بالا در پیشرانه ها می تواند گزینه های متعدد برحسب سلیقه های مختلف را در معرض دید خریداران قرار دهد. تا هر شخص بسته به بودجه و توان مالی خود بتواند یک مدل را برای خود انتخاب نماید. پیشرانه های این خودرو از ۱٫۲ لیتر شروع می شود و به نمونه های قدرتمند ۱٫۶ لیتری ختم می شود که در هر دو نمونه پیشرانه نوع توربو شارژ وجود دارد. که البته پیشرانه های ۱٫۶ لیتری پرقدرت تر می باشد. قدرت این اتومبیل بین ۸۲ تا ۲۰۸ اسب بخار متفاوت است. وزن کم این خودرو سببب می شود تا ضعیف ترین پیشرانه ها نیز برای به حرکت درآوردن این خودرو مشکل چندانی نداشته باشند.

در قسمت دنده، شرکت پژو دست مشتری را باز گذاشته و در هر مدل می توانید دو نوع دنده ی دستی و خودکار را انتخاب نمایید. این دنده در دو مدل ۵ سرعته و ۶ سرعته به صورت دستی و خودکار در مدل های مختلف این خودرو وجود دارد که خریدران می توانند با توجه به سلیقه ی خود آن را انتخاب نمایند.

یکی از مشکلاتی که به هنگام سوار شدن در پژو ۲۰۶ و ۲۰۷ احساس می کنید. به طور قطع فضای کم برای سرنشینان آن است که در پژو ۲۰۸ این مشکل تا حد زیادی برطرف شده است.

مدل های مختلف پژو ۲۰۸

اتومبیل پژو 2008 رنگ آبی

اتومبیل پژو ۲۰۸ رنگ آبی

  • پژو ۲۰۸: PureTech82 این مدل پژو ۲۰۶ دارای ۳ سیلندر خطی با حجم ۱۲۰ سی سی است. قدرت موتور این مدل ۸۲ اسب بخار است. این پیشرانه از مدل PureTech پژو استفاده می کند. توان بسیار مناسبی دارد. مصرف سوخت این مدل در شهر با جعبه دنده ۵ حالته ی دستی ۵٫۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر و در بزرگراه ۳٫۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر می باشد.

مصرف این اتومبیل در حالت کلی ۴٫۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است. که یک خودروی ایده آل با مصرف فوق العاده پایین را به مصرف کنندگان پژو هدیه می دهد. استاندارد آلایندگی این خودرو استاندارد یورو ۶ می باشد که یکی از پاک ترین خودرو های جهان محسوب می شود.

  • پژو ۲۰۸ PureTech110: موتور این نمونه از پژو با مدل PureTech82 تفاوت ندارد و با مدل قبلی پژو یکسان است. تعداد سیلندر نیز مانند قبلی ۳ سیلندر با آرایش خطی است. تنها تفاوت از نظر موتور در این مدل با مدل قبلی اضافه شدن توربو شارژ است که توان خروجی را به طرز محسوسی افزایش می دهد. قدرت این موتور ۱۰۹ اسب بخار است و گشتاور ۲۰۵ نیوتن بر متر را تولید می نماید. استاندارد آلایندگی این خودرو یورو ۶ می باشد. که کم ترین میزان آلودگی را برای محیط زیست دارد. میزان مصرف سوخت ۴٫۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر به طور میانگین می باشد.
  • پژو ۲۰۸ GT-Line: این مدل قدرتمند ترین اتومبیل پژو ۲۰۸ می باشد. موتور این مدل ۴ سیلندر، ۱۶۰۰ سی سی و مجهز به سیستم توربو شارژ می باشد. قدرت موتور ۱۶۵ اسب بخار است. جعبه دنده ی این مدل ۶ سرعته دستی و خودکار است. این موتور پرقدرت در پژو تنها ۷٫۴ ثانیه تا رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر زمان نیاز دارد. استاندارد آلایندگی این خودرو یورو ۶ می باشد و میزان مصرف سوخت به صورت ترکیبی ۵٫۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است.

پژو در طراحی این مینی هاچپک جدید خود سعی نموده تا زیبایی و سلیقه ی بیشتری به خرج دهد. تا این نمونه از دو مدل ۲۰۶ و ۲۰۷i این برند جذاب تر به نظر بیاید. در این مدل از قسمت های تیز و برش خورده خبری نیست و انحنا در طراحی به خوبی حفظ شده است. پژو در طراحی این مدل سعی نموده تا این خودرو را به یک نمونه ی جوان پسند تبدیل نماید.

از نکات جالب در طراحی پژو ۲۰۸ لچکی شیشه های جلو است که تا روی گل گیر ادامه یافته است. این خودرو همان گونه که از ظاهر آن پیداست. خودروی کوچک و جمع و جوری است. یکی از نکات بسیار مثبت در این خودرو رانندگی آسان و کم چالش با این خودرو، اندازه کوچک و فرمان نرم و روان است که در پیچ و خم های جاده شما را اصلا اذیت نخواهد کرد.

حجم کوچک این خودرو احتمالا راحت ترین تجربه پارک ماشین را در شرایط مختلف برای شما رقم خواهد زد. هم چنین در جاده های ناهموار کمترین لرزش و ضربه به کابین سرنشین وارد می شد و احتمالا به جز ناهمواری های بسیار شدید دیگر چیزی را احساس نخواهید کرد.

نمای داخلی ماشین پژو 208

نمای داخلی ماشین پژو ۲۰۸

 

از نظر ایمنی این خودروی کوچک با وزن کم توانسته امتیازات بالایی در تست های مختلف کسب نماید و به تمامی تجهیزات روز دنیا در زمینه ی ایمنی مجهز است. ترمز های جلو از نوع دیسکی و ترمز عقب از نوع ABS ضد قفل می باشد. در نسخه ی فول، این اتومبیل مجهز به ۵ کیسه ی هوا می باشد که در جهات مختلف باز می شود تا هیچ گونه آسیبی به سر نشینان خودرو وارد نشود.

از نظر کیفیت می توان به این هاچبک جدید پژو نمره ی خوبی داد. تمام مواد به کار رفته در ساخت قطعات از بالاترین کیفیت برخودار است و مونتاژ قطعات به خوبی صورت گرفته است.

در جهان رقبای زیادی برای این خودرو وجود دارد. که می توانند فروش این خودرو را با مشکل مواجه نمایند. اما در بازار بسته ی ایران این قضیه کاملا متفاوت است و احتمالا این محصول جدید پژو به مانند دو محصول دیگر این شرکت از استقبال خوبی برخوردار خواهد شد و حتی شاید میزان فروش آن از خودروهای ۲۰۶ و ۲۰۷ نیز بیشتر شود.

جمع بندی کلی: خودرو ی جدید پژو که می تواند رقیبی جدی برای پژو ۲۰۶ و ۲۰۷ در ایران باشد. به زودی توسط ایران خودرو در ایران شروع به فعالیت می کند. این خودرو با طراحی زیبا و منحصر به فرد، مصرف سوخت پایین، ایمنی بالا و درجه آلایندگی یورو ۶ می تواند به یک خودروی محبوب در بین خانواده های ایرانی تبدیل شود.

 

وب گردی

ارسال دیدگاه

فرستادن دیدگاه