معرفی تصویری اتومبیل های روز دنیا
راپید کار، اخبار دنیای خودرو و اخبار اقتصادی

نمایندگی رسمی سانگ یانگ در ایران کدام شرکت است؟

آغاز به کار از سال ۱۳۸۴

گروه صنعتی رامک خودرو نماینده سانگ یانگ در ایران از سال ۱۳۸۴، فعالیت خودرا با واردات خودرو های مختلف و برندهای مطرح، آغاز کردو با هدف توسعه ی فعالیتهای خود و استراتژی تولید و ایجاد شبکه ی فروش و خدمات پس از فروش موفق در کشور و حوزه ی بین الملل برای صادرات ،زیر ساختها ،منابع و قابلیت های خود را مهیا ،بستر سازی و ایجاد نمود.

طی ده سال گذشته با تکیه بر دانش روز و نیروهای کارآمد ، همزمان در بخش واردات معتبر و با کیفیت خودرو های سواری کره ی جنوبی و تولید اتوبوس در بخش ناوگان حمل و نقل عمومی کشور، توفیق و تجربه ی ارزشمندی را کسب نموده است.

با رویکرد وسیع و در پیش رو و چشم انداز بلند مدت داخلی و خارجی ،گروه صنعتی رامک خودرو سهم قابل توجهی را در ایجاد اشتغال، کارآفرینی و تولید محصولات با کیفیت سواری و اتوبوس ، باتکنولوژی روز دنیا ، در کشور عزیزمان ایران ،رقم خواهد زد.

در این راستا مدیریت کلان و سیاستهای این گروه ، مبتنی بر سیاستهاس اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران و چشم انداز کشور و راهبردهای صنعتی و تجاری برای ایجاد بازار موفق داخلی و خارجی، خصوصاٌ در بخش تولید و صادرات برای توفیق وبالندگی ایران و ایرانی ، ترسیم و برنامه ریزی شده است.

رامک خودرو نماینده سانگ یانگ در ایران

رامک خودرو نماینده سانگ یانگ در ایران

 

شرکت های زیر مجموعه

گروه صنعتی رامک خودرو از ۳ شرکت ژنرال تشکیل شده است:

شرکت رامک خودرو

شرکت رامک یدک

شرکت رامک دیزل

 

نماینده سانگ یانگ در ایران

در سال ۱۳۸۸ شرکت رامک خودرو موفق به اخذ نمایندگی انحصاری فروش و خدمات پس از فروش کمپانی خودروسازی سانگ یانگ کره جنوبی گردید و بر همین اساس تمامی بسترهای مربوط به فروش و خدمات پس از فروش را فراهم آورد.

این شرکت با ایجاد زیر ساخت های لازم در حوزه­های فروش موفق گردید برند سانگ یانگ را پس از دو دوره حضور ناموفق در ایران، مجددا احیاء نماید. به همین منظور سازمان فروش و خدمات پس از فروش را در کیلومتر ۸ جاده مخصوص کرج در فضائی بالغ بر ۱۴۰۰۰ متر مربع و عاملیت های مجاز فروش و خدمات پس از فروش را در سراسر کشور ،راه اندازی نموده است.

 

در حال حاضر تمامی خودروهای تولیدی شرکت سانگ یانگ توسط شرکت رامک خودرو وارد و به بازار داخل عرضه شده است.

توجه به برنامه استراتژیک شرکت در حوزه فروش و تولید خودرو، و همچنین با توجه به تشدید تحریم های بین المللی، شرکت رامک خودرو مقدمات ورود به عرصه تولید خودرو را پس از توافقات ابتدائی با شرکت سانگ یانگ، با اختصاص فضایی بالغ بر ۰۰۰/۹۰ متر مربع عرصه و ۰۰۰/۲۰ متر مربع فضای مسقف با تمامی امکانات زیر ساختی در نزدیکی شهر قزوین، فراهم نموده است.

 

گروه صنعتی رامک خودرو با بهره­مندی از نگاه استراتژیک توسعه­ایی و مبنای توسعه ی پایدار در بحث بازرگانی و تولید و تامین قطعات در ایران و درآینده نزدیک ، در کشورهای منطقه برای خودروهای سواری و اتوبوس رویکرد جدی و برنامه ریزی مدونی را در دستورکار خود قرار داده است و توجه به برنامه­ های اقتصادی تولید محور، و مباحث اجتماعی و فرهنگی مرتبط بااین حوزه و ایجاد ارتباط موثر با اهالی فن، متخصصان ، مدیران موفق و توجه ویژه به مخاطبان و مشتریان خود و رویکرد فرهنگی اثر بخش با ارتباط با هنرمندان و فرهختیگان ،مفاخر و پیش کسوتان صنعت وفرهنگ ، پیوندفکری و عملیات قابل توجهی را ترسیم نموده است و با این نگاه چشم انداز خود را مبتنی بر سیاست­های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی کشور و مرتبط با چشم انداز نظام جمهوری اسلامی ایران بنا نهاده است.

در راستای چشم انداز تولیدات گروه صنعتی رامک خودرو و ایجاد بازارهای موثر در سطح منطقه و صادرات برای کشور های همسایه همچون ترکیه ، دبی ، تاجیکستان ، ارمنستان ، قزاقستان و آذر بایجان و…. مطالعات وسیعی در دستور کار قرار گرفته است بی شک با حمایت دولت و وزارت صنعت ، معدن و تجارت می توان برای بدست آوردن بازار های موفق منطقه اقدامات اساسی و کارآمدی را فراهم نمود و این گروه صنعتی تفاهم و مراودات موثری برای انتقال تکنولوژی در بخش تولیدات سواری و خودرو های تجاری در ایران با کشور کره جنوبی و دیگر کشورها ، ایجاد نموده است.

سایت مجموعه رامک خودرو متشکل شده است از :

دفتر مرکزی

سازمان فروش و خدمات پس از فروش

سایت مرکزی تولید (کارخانه قزوین)

نمایشگاههای دائمی این شرکت واقع در کیلومتر ۸ جاده مخصوص، خیابان ملاصدرا – شیراز شمالی و نمایشگاه دائمی پیروز واقع در خیابان جمهوری

واحدهای گروه صنعتی رامک خودرو متشکل شده از :

بازرگانی

تولید

بازاریابی و فروش

خدمات پس از فروش

ارتباطات

منابع انسانی

طرح و برنامه

امور مالی و خزانه

واحد انفورماتیک

پشتیبانی

حراست

حقوقی

 

شرکت رامک یدک

گروه صنعتی رامک خودرو به منظور ارتقاء سطح رضایتمندی خریداران محصولات خود و ارائه ی خدمات تخصصی، شرکت خدمات فنی و مهندسی رامک یدک را تأسیس نموده است. رامک یدک بعنوان یکی از معدود شرکت های تخصصی و مستقل فعال بخش خصوصی کشور تلاش دارد تا برترین استانداردهای مرتبط با حوزه ی خدمات پس از فروش خودرو را ایجاد نماید.

این شرکت با دارا بودن تعمیرگاه مرکزی مجهز به آخرین فن آوری های موجود مستقر در فضایی قریب به ۵۰۰۰ مترمربع و همچنین تیم مهندسین با تجربه و کارآزموده درجهت ایجاد و حفظ آرامش و اطمینان مشتریان گروه منتهای سعی و جهد خود را بکار گرفته است. امور جاری این شرکت با انسجامی که در بخش هایی چون بازرگانی خارجی و تامین قطعات، بازاریابی و فروش داخلی قطعات، امور کلیم و گارانتی، پشتیبانی فنی، آموزش، تعمیرگاه مرکزی، امور عاملیت ها، امداد، امور مالی، منابع انسانی، طرح و برنامه و ارتباط مشتریان CRM وجود دارد، محقق می گردد.

در حال حاضر خدمات پس از فروش این شرکت به غیر از تهران در تمامی مراکز استان های کشور چون مشهد، بابل، رشت، تبریز، ارومیه، قم، اصفهان، یزد، شیراز، کرمانشاه، زاهدان و بیرجند و …. در دسترس هم میهنان گرامی می باشد.

شرکت رامک یدک (سهامی خاص) در کنار خودروهای سواری به ارائه خدمات پس از فروش به خودروهای تجاری نیز می پردازد، که زیر مجموعه ی مدیریت رامک یدک بخش های ذیل ارائه ی فعالیت می کنند:

– مدیریت خدمات خودرو های سواری

-مدیریت خدمات خودرو های تجاری

-مدیریت مالی

– مدیریت ارتباط با مشتری(CRM)

– واحد آموزش فنی

– واحدپشتیبانی فنی

-واحد بازرگانی و تامین قطعات

– واحد فروش قطعات

– واحد امور عاملین مجاز

-واحد خدمات vip

– تعمیر گاه مرکزی

-واحد گارانتی

– واحد انبار

-طرح و برنامه

 

شرکت رامک دیزل

شرکت رامک خودرو در راستای اهداف بلند مدت و استراتژیک و در جهت تکمیل سبد محصولات خود و توجه به حوزه تولید در کشور، اقدام به توسعه کارخانه­های خود در استان قزوین برای تولید اتوبوس­های درون شهری و برون شهری نموده است . این مجموعه تا قبل از تحریمها ی بین المللی بلغ بر ۳۰۰دستگاه اتوبوس بین شهری بنز تولید و وارد ناوگان حمل و نقل رویال سفر ایرانیان نموده است. در این راستا با برنامه­ریزی بعمل آمده برای خودروهای تجاری با قوای محرکهMAN وCummins آماده تولید می­باشد و شرایط قابل توجهی در حوزه اشتغال و کارآفرینی فراهم ساخته است که می­تواند نقطه عطفی در بازسازی و توسعه ی ناوگان حمل و نقل عمومی کشور در دو حوزه ی اتوبوس شهری و بین شهری ایجاد کند.

 

 

برندهای انحصاری گروه صنعتی رامک خودرو

۱- نمایندگی انحصاری کمپانی سانگ یانگ کره جنوبی

۲- نمایندگی بانلاک (BON LUCK) خودرو های تجاری چینی با قوای محرکه ما ن آلمان

۳- نمایندگی آسیا استار (ASIA STAR) خودرو های تجاری در ایران

۴- نمایندگی خودرو های تجاری ROMAN)) از کشور رومانی در ایران

 

وضعیت رامک خودرو پس از ممنوعیت واردات خودروهای خارجی در سال ۹۷

با وجود شرکت‌های مشهور و بزرگ واردکننده خودروهای کره‌ای – آسان موتور و اطلس خودرو  جا انداختن برندی دیگر از خودروسازی کره در ایران، سخت به نظر می‌رسید، اما رامک خودرو توانست تا حدی از عهده آن بر بیاید. رامک خودرو نمایندگی واردات محصولات سانگ یانگ خودروساز قدیمی‌کره جنوبی- را بر عهده گرفت، شرکتی که در گذشته خودروی لوکس خود به نام چیرمن را روانه بازار ایران کرده بود.

سانگ یانگ پیش‌تر نیز دو بار شانس خود را برای حضور در بازار ایران امتحان کرده بود، اما هر دو بار در جذب ایرانی‌ها به نوعی ناکام ماند. رامک خودرو، اما توانست با واردات محصولاتی جدید از سانگ یانگ، بخشی از مشتریان را جذب کرده و به ناکامی ‌این خودروساز در ایران پایان دهد. کوراندو، اکتیون و تیوولی از جمله محصولاتی هستند که رامک خودرو از برند سانگ یانگ وارد کشور کرد.

شرایط برای رامک خودرو بد پیش نمی‌رفت، تا اینکه با تصمیم دولت در خرداد ۹۷، ورود خودرو به کشور ممنوع شد و ستاره بخت رامکی‌ها رو به افول رفت. چالش دیگری که گریبان رامک خودرو را گرفت، هرچند نام این شرکت در لیست متخلفان ثبت سفارش قرار نداشت، اما مشکلاتی که در ادامه برای خودروهای رسیده به گمرک پیش آمد، سبب شد سانگ یانگ‌های وارداتی رامک ماه‌ها در گمرک گیر کرده و خاک بخورند. در نهایت البته خودروهای رامک مجوز ترخیص گرفتند، اما با توجه به رشد قیمت ارز و اینکه این شرکت باید ما‌به‌التفاوت ارزی را به دولت می‌پرداخت، مشتریان نیز مجبور شدند مبالغ بسیار بالایی را برای دریافت خودروی خود بپردازند و این موضوع چالشی بزرگ را میان آنها و رامکی‌ها ایجاد کرد.

 

وضعیت رامک خودرو در صورت از سرگیری واردات خودروهای خارجی در سال ۱۴۰۰

رامک خودرو در ادامه راه تصمیم گرفت از واردات به سمت تولید برود. این شرکت مذاکراتی را با سانگ یانگ کره انجام داد و در نهایت توانست نظر موافق این خودروساز را برای مونتاژ محصولاتش در ایران جلب کند. رامکی‌ها حتی خط تولید خود را نیز تقریبا آماده کرده‌اند و احتمالا تا چندی دیگر مونتاژ محصولات سانگ یانگ را آغاز می‌کنند. حال باید منتظر ماند و دید آیا رامک خودرو در کنار تولید، واردات سانگ یانگ را نیز از سر می‌گیرد یا سرش به تولید گرم خواهد شد؟

 

سایت رسمی رامک خودرو

https://ramakkhodro.com

ارسال دیدگاه
  1. المیرا گفت:

    سانگ یانگ چینی هستش؟


فرستادن دیدگاه