معرفی تصویری اتومبیل های روز دنیا
راپید کار، اخبار دنیای خودرو و اخبار اقتصادی

مقایسه تویوتا یاریس و تویوتا کمری

مقایسه تویوتا یاریس و تویوتا کمری

خودروها انواع مختلفی دارند که می توانیم آنها را در بازار فروش خودرو ببینیم. در این مقاله ما می خواهیم مقایسه ای بین تویوتا یاریس و تویوتا کمری داشته باشیم. پس بدانیدکه تویوتا انواع مختلفی دارد و هر نوعی قیمت متفاوتی برایش اختصاص داده می شود و بنابرنیازتان می توانید آنها را تهیه کنید پس ما در این مقاله قصد داریم جزییات کدام از انواع خودروها مثل تویوتا یاریس و تویوتا کمری را بررسی کنیم و جزییاتش را نیز مورد بررسی قرار دهیم پس تا انتها همراه ما باشید تا به شما نکاتی را در این زمینه مطرح کنیم.

بررسی جزییات خودروی تویوتا یاریس و تویوتا کمری

تویوتا یاریس نوع جدیدی از تویوتا هم می باشد و نسل جدیدی از خودروهای پیشرفته است. که می توانیم بگوییم که نسخه هیبریدی نیز دارد. این نسخه دارای محرکه ۱٫۵ لیتری الکتریکی می باشد و توان ۱۱۵ اسب بخار را نیز به خودش اختصاص داده است. البته چون تویوتا یاریس هیبریدی است قدرت و توان بالایی نیز دارد. امکانات بسیاری در این خودرو وجود دارد که می توانیم در این خصوص به آنتن مخفی اشاره کنیم که در شیشه عقب خودرو وجود دارد. همچنین سیستم ضد سرقت نیز در این خودرو وجود دارد که باعث شده تا از همه نظر، تمامی توجهات به این خودرو جذب شود. همچنین یک تنظیم کننده عمودی بر روی صندلی راننده در خودروی تویوتا یاریس وجود دارد. برق پاک کن موجود در این ماشین به صورت تناوبی می باشد و از آیینه های جانبی برقی نیز تشکیل شده است. این ماشین دارای شیشه برقی نیز می باشد که محافظ نیز دارد و ریموت کنترل نیز در این ماشین تعبیه شده است. صندلی عقب این ماشین نیز به صورت تاشو می باشد. آیینه های چانبی و دستگیره های درب نیز به صورت همرنگ هستند و دارای رینگ آلومینیومی نیز می باشد. این خودرو محصول کشور ژاپن می باشد و دارای امکاناتی مثل چراغ مه شکن جلو و جعبه داشبورد و جعبه کنسول عقب می باشد. همچنین پشت صندلی این  ماشین به صورت جیب دار است. صفحه نمایشگر داخلی در این ماشین به صورت چند منظوره می باشد. آیینه های جانبی در تویوتا یاریس نیز به صورت همرنگ با بدنه هستند و دارای راهنمانیز می باشند. ساختار این خودرو به صورت سفارشی می باشد و از تجهیزات آن می توانیم به سنسور عقب و کروز کنترل و سیستم هویه مطبوع خود و بال عقب لبه دار نکاتی را مطرح نماییم.

بررسی جزییات خودروی تویوتا یاریس و تویوتا کمری

در خودروی تویوتا کمری ، که یک خودروی ژاپنی می باشد، امکانات زیادی وجود دارد. ابتدایی ترین مورد در خودروی تویوتا کمری  طراحی آن می باشد که به صورت زیبایی طراحی شده است. تودوز صندلی های این خودرو به صورت چرمی می باشد و از ۸ جهت صندلی به صورت برقی تنظیم می شود. صندلی های جلو و صندلی های عقب در تویوتا کمری حالتی تاشو دارند که این امر بر کیفیت خودروی تویوتا کمری افزوده است و می توانیم آن را در نظر بگیریم. آینه وسط الکتروکرومیک در این خودرو تعبیه شده است. سیستم تهویه اتوماتیک نیز در خودروی تویوتا کمری وجود دارد و باعث می شود تا ما درهنگام رانندگی هوای خوبی را تنفس نماییم. قابلیت تنظیم دما به صورت دوگانه نیز برای ما وجود دارد. پرده شیشه های جانبی سرنشینان در عقب  نیز به صورت برقی می باشد و همچنین روکش صندلی ها به صورت چرم است و سیستم صوتی و کنترل آن نیز به صورت اتوماتیک می باشد که باید آن را در نظر بگیریم. وجود فرمان برقی تلسکوپی که قابل تنظیم نیز می باشد در تویوتا کمری به کار رفته است و همچنین در شیشه های آن سیستم روشنایی به کار رفته است که به راحتی جلوه های خاصی به خودروی مورد نظر ما می دهد. شیشه شور و برق پاک کن این ماشین یعنی تویوتا کمری نیز به صورت اتوماتیک می باشد. موتوری که در یاریس و تویوتا کمری به کار رفته دارای ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ می باشد. همچنین حجم موتور تویوتا یاریس ۱۴۹۷ سی سی و حجم موتور تویوتا کمری ۲۴۴۹ سی سی می باشد. حد اکثر توان در تویوتا یاریس مقدار ۱۰۷ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه را نشان می دهد و در کمری مقدار توان ۲۰۵ اسب بخار در ۶۲۰۰ دور خواهد بود که بر حسب دقیقه نیز محاسبه خواهد شد. مقدار گشتاور در تویوتا یاریس ۱۴۱ نیوتون و در تویوتا کمری مقدارش ۲۱۳ نیوتون می باشد. جعبه دنده تویوتا یاریس ۴ دنده است و در تویوتا کمری ECVT می باشد. مقدار حداکثر سرعت در تویوتا یاریس ۱۷۵ کیلومتر در ساعت و در تویوتا کمری ۱۸۶ کیلومتر در ساعت می باشد. مقدار وزن تویوتا یاریس ۱۰۱۰ کیلوگرم و در تویوتا کمری مقدار ۱۶۳۵ کیلوگرم را به خودش اختصاص می دهد.فاصله بین دو محور در خودرو تویوتا یاریس ۲۴۶۰ میلیمتر و در کمری ۲۷۷۵ میلیمتر می باشد. مصرف سوخت ترکیبی در تویوتا یاریس ۷٫۳ لیتر و کمری ۵٫۷ لیتر خواهد بود. حجم باک در خودروی تویوتا یاریس ۴۲ لیتر و کمری مقدارش به ۶۴ لیتر می رسد. در خودروی تویوتا یاریس، ترمز جلو دیسکی خنک شونده و ترمز عقب کاسه ای به همراه سیستم کمکی ترمز یعنی BAS و تمز ضد قفل ABS و توزیع نیروی الکتریکی ترمز EBD قرار دارد. سیستم کنترل لغزش خودرو در تویوتا کمری به صورت TRC است و سیستم کنترل پایداری خودرو به همراه سیستم کمکی ترمز و سیستم کمک هدایتی و کنترلی هوشمند نیز در این خودرو وجود دارد. در هرد وی این خودروها نیز کیسه هوا وجود دارد و از ما در حوادث مراقبت می کند.

بررسی جزییات خودروی تویوتا یاریس و تویوتا کمری

 

نتیجه گیری

در این مقاله ما مقایسه های بین تویوتا یاریس و تویوتا کمری انجام دادیم و جزییات هر خودرو را نیز بررسی کردیم. مهمترین مورد در خصوص تویوتا یاریس و تویوتا کمری این است که هر دو ویژگی های منحصر به فردی دارند که باعث شده در بازار بسیار معروف باشند و هر کسی بخواهد این خودروها را تهیه کند. برمبنای امکانات به کار رفته داخل این خودروها و رنج قیمتی که برای هر کدامشان در بازار در نظر گرفته شده است می توانیم ببینیم که چگونه مشتری ها به سمت این خودروها جذب می شوند.

 

ارسال شده در ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - 203 بازدید
ارسال دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها