معرفی تصویری اتومبیل های روز دنیا
راپید کار، اخبار دنیای خودرو و اخبار اقتصادی

مقایسه تویوتا کمری و تویوتا کرولا

مقایسه تویوتا کمری و تویوتا کرولا

به طورکلی هر سال خودروهای زیادی به بازار وارد می شوند دو نوع از این خودروها خودروهایی به نام تویوتا کمری و تویوتا کرولا می باشند. این خودرو ها با ویژگی های منحصر به فردی که دارند می توانند رتبه خوبی از خودشا نرد میان خودروها ارائه دهند. ما در این مقاله می خواهیم مقایسه ای بین تویوتا کمریو تویوتا کرولا داشته باشیم و جزییاتشان را نیز مورد بررسی قرار دهیم پس تا انتها همراه ما باشید تا بتوانیم این جزییات را مو به مو به شما ارائه کنیم.

بررسی کلی و مقایسه بین تویوتا کمری و کرولا

تویوتا کمری ظاهری اسپرت و تهاجمی را به خودش اختصاص داده است و پنجره جلویی آن نیز بزرگ می باشد. همچنین بخش عقبی تویوتا کمری دارای برخی از چراغ های باریک می باشد و از برخی اسپویلرها تشکیل شده اند که قدرت و ساختار منحصر به فردی نیز دارند. تویوتا کمری دارای بخش جلویی عالی می باشد و دریچه های جانبی بسیار زیادی نیز از همه طرف دارد. در بخش های مختلف این ماشین دریچه ها به صورت عمودی نصب شده اند و باید آن را در نظر بگیریم چون ساخت تویوتا بر این مبنا انجام شد که تویوتا ظاهری مثل اسپرت داشته باشد و طرفداران زیادی را نیز به سوی خودش جذب کند.

مقایسه تویوتا کمری و تویوتا کرولا

 

خودروی کرولا چه ویژگی هایی دارد؟

بر خلاف ویژگی هایی که در خصوص تویوتا کمری ذکر کردیم، کرولا دارای دو سدان و هاچ بک می باشد  که طراحی های مشابهی نیز برای آن ها در نظر گرفته شده است. چراغ های جلویی تویوتا کرولا به صورت باریک می باشد و همچنین ویژگی هایی از قبیل اسپرت نیز در درون این ماشین تعبیه شده است. از دیگر موارد مرتبط با تویوتا کرولا می توانیم به رینگ های آلیاژی بزرگ به همراه اسپویلرهایی اشاره کنیم که در دریچه های عقبی قرار گرفته است. تویوتا کرولا به شکل هیبریدی و در فرمت سدان در اختیار مشتری قرار میگیرد.

Corolla 2020 1068x712

بررسی مواردی دیگر:

امکانات تهویه ای و موارد اتوماتیک نیز در هر دو ماشین وجود دارد که می توانید به آنها توجه کنید. همچنین مواردی مثل وایرلس و سیری و دوربین دنده عقب و کنترل پایداری وکنترل کشش و ترمز های ضد قفل در هر کدام از این ماشین ها یعنی تویوتا کمری و کرولا وجود دارد.  از لحاظ فنی و تکنیکی می توانیم بگوییم که هر کدام از این خودروها در ساختارشان امکانات زیادی تعبیه شده است.

از نظر قیمتی نیز می توانیم بگوییم که خودروی تویوتا کرولا با قیمت کمتری نسبت به تویوتا کمری در بازار ارائه می شود.. موتور تویوتا کمری به صورت ۲٫۴ لیتر و ۴ سیلندر می باشند و به صورت ۳٫۵ لیتری و ۶ سیلندری نیز موجود هستند و در بازار وجود دارند. همچنین حداکثر توانی که می توانیم از آن شاهد باشیم ۳۰۰ اسب بخار می باشد. تویوتا کرولا موتوری به اندازه ۱٫۸ لیتری دارد و مقدار توانش بر حسب بخار نیز مقدار ۱۴۰ را به خودش اختصاص داده است.

همچنین جعبه دنده تویوتا کمری نیز به صورت ۸ سرعته می باشد.جعبه دنده تویوتا کمری از نوع CVT می باشد عملکرد هر دو خودرو باعث شده تا هر دوی آنها از عملکرد سریع و پرشتابی پشتیبانی کنند. تویوتا کمری وتویوتا کرولا مصرف سوخت کمتری  دارند و از این جهت می توانیم بگوییم که برای محیط زیست مناسب هستند و بسیار می توانند از نظر اقتصادی خودروهای مفیدی باشند و ما آنها را به عنوان خودرو های خوبی می دانیم.

البته بر مبنای نیازی که دارید می توانید تویوتا کرولا و یا تویوتا کمری را خریداری نمایید. ابعاد تویوتا کمری ۴۸۹۵ در ۱۸۳۹ و ۱۴۴۵ می باشد و در تویوتا کرولا ابعاد در مورد نظر ۴۶۲۰ در ۱۷۷۵ در ۱۴۶۱ می باشد. نوع پیشرانه در هر کدام از این خودروها به صورت خطی می باشد. حجم پیشرانه در خودروی تویوتا کمری ۲۵۰۰ سی سی و در خودروی تویوتا کرولا ۲۷۰۰ لیتر می باشد. تعداد سرنشین تویوتا کمری ۵ و در تویوتا کرولا ۴ نفر می باشند.

تعداد سیلند در هر دو خودرو مقدار ۴ را به خودشان اختصاص داده اند. حد اکثر توان در خودروی تویوتا کمری ۲۰۳ اسب بخار در ۶۶۰ دور در دقیقه و در خودروی تویوتا کرولا مقدار ۱۴۵ اسب بخار در ۶۲۰۰ دور دقیقه را به خودشان اختصاص می دهند. مقدار گشتاور در خودروی تویوتا کمری ۲۵۰ نیتون متر در ۵۰۰۰ دقیقه و در خودروی تویوتا کرولا مقدار ۱۸۷ نیوتون متر در ۳۶۰۰ دور در قیقه را شامل می شود. مقدار حداکثر سرعت در خودروی تویوتا کمری ۲۱۵ کیلومتر برساعت و در خودروی تویوتا کرولا مقدار ۱۹۵ کیلومتر برساعت را شامل می شود.

سیستم فرمانی در تویوتا کمری به صورت برقی و در خودروی تویوتا کرولا به صورت هیدرولیک می باشد. هر کدام از این ماشین ها دارای ستون فرمان تلسکوپی می باشند. سیستم ترمز جلو در خودروی تویوتا کمری از نوع دیسکی خنک شونده و در خودروی تویوتا کرولا به صورت دیسکی خنک شونده است.

خودروی تویوتا کمری

در هر دو خودرو هم تویوتا کمری و تویوتا کرولا شاهد وجود سیستم ترمز ضد قفل ABD وسیستم تقسیم نیروی ترمز EBD هستیم. از امکانات داخلی نیز می توانیم به این مورد اشاره کنیم که هر دوی این خودرو ها دارای کامپیوتر سفری می باشند. همچنین هر دوی آنها دارای دماسنج می باشند و از آینه الکتروکروماتیک نیز ساخته شده اند. سیستم تهویه خودکار نیز در هر دوی این ماشین ها وجود دارد. استراحت گاه مرکزی دست نیز در هر دوی این ماشین ها وجود دارد. در خودروهای تویوتا کمری هم چنین تعداد اسپیکر به مقدار ۶ و نمایشگر مرکزی نیز وجود دارد.

نتیجه گیری

در این مقاله ما در مورد تویوتا کمری و تویوتا کرولا نکاتی را مطرح کردیم و جزییاتش را نیز مورد بررسی قرار دادیم. یکی از عواملی که بر تهیه و خرید این ماشین ها تاثیر می گذارد امکانات آنها می باشد و ما نیز باید آنها را در هنگام خرید در نظر بگیریم چون این ماشین ها هم گران قیمت هستند و ساختارهای منحصر به فردی درون آنها نهفته است که می تواند به یادآور شود که یکی از پرامکانات ترین ماشین ها، تویوتا کمریو تویوتا کرولا می باشند.

ارسال شده در ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - 606 بازدید
ارسال دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها