معرفی تصویری اتومبیل های روز دنیا
راپید کار، اخبار دنیای خودرو و اخبار اقتصادی

معیارهای یک وب سایت خوب چیست؟

C:\Users\USER\Desktop\5-ways-seo-web-design-go-together-5e2945dd5df37.png

امروزه ما در دنیایی زندگی می کنیم که در آن کامپیوترها، موبایل های هوشمند و همین طور اینترنت و دنیای مجازی، نقش مهمی را در آن ایفا می کنند. یکی از تغییراتی که از سال های گذشته تا به الان وارد زندگی مردم جهان شده است، پر رنگ شدن فضای مجازی در زندگی روزمره مردم کل جهان است.

در عصر حاضر، هر شخصی با هر سن و سالی که داشته باشد و از هر کشوری که باشد، بیش از پیش از اینترنت استفاده می کند و آن را به یک بخش جدانشدنی از زندگی خود تبدیل کرده است.

یکی از بزرگترین و همین طور قدیمی ترین بخش های فضای مجازی، وب سایت ها هستند. با وجود این که ممکن است ساختن و کار کردن با سایت ها کمی پیچیده تر و سخت تر از کار کردن با سایر شبکه های اجتماعی باشد، اما باید بدانید که آن ها سالیان سال است که به مردم در زمینه های مختلفی مانند کسب و کار، سرگرمی، به اشتراک گذاشتن علاقه مندی ها، اطلاع رسانی و … کمک کرده و یاری رسانده اند.

با فراگیر شدن اینترنت نیز، اهمیت سایت ها چندین برابر افزایش پیدا کرده اند و بسیاری از افراد سعی می کنند برای رسیدن به اهداف مختلفی از آن ها استفاده کنند اما، تنها داشتن یک سایت کافی نیست. تمام اهمیت و ارزش های یک سایت، با معیارهای خاصی سنجیده می شود و یک وب سایت، تنها در صورتی خوب و کارآمد تلقی می شود که دارای مجموعه ای از ویژگی های خاص و مشخص باشد.

۱٫زیبایی ظاهری

شاید بسیاری از شما معتقد باشید که زیبایی ظاهری چندان اهمیتی نداشته و کارآمد بودن یک سایت با ظاهر آن مشخص نمی شود، اما این یک باور غلط است. نوع طراحی سایت ها و ظاهر آن ها می تواند افراد بیشتری را مشتاق به خواندن محتواها موجود در آن کند. در واقع یک ظاهر یک سایت، بخش قابل توجهی از ماهیت آن را تشخیص می دهد و هر چه که جذابیت های بصری سایت بیشتر باشد، می تواند به رشد آن نیز کمک کند و احتمال موفقیت آن را بالا ببرد.

۲٫ریسپانسیو بودن

شاید بدانید که امروزه گوشی های هوشمند بیشتر از کامپیوترهای شخصی مورد استفاده روزمره مردم قرار می گیرند. بسیاری از سرچ های روزانه در موتورهای جستجوگر در گوشی های هوشمند انجام می گیرد و به همین دلیل، سازگار بودن سایت با موبایل های هوشمند یا به اصطلاح ریسپانسیو بودن سایت، اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که بسیاری از ترافیک های سایت شما، از طریق تلفن های همراه هستند.

۳٫سرعت لود شدن

یکی از مهم ترین ویژگی های یک سایت سرعت آن است. بسیاری از کاربران، تمایلی به بازدید از وب سایت هایی که لود شدن صفحه های آن ها زمان بسیار زیادی طول می کشد، نخواهند داشت. تقریبا نیمی از جمعیت کاربران گوگل، تنها از وب سایت هایی که زیر ۲ تا ۳ ثانیه لود می شوند بازدید می کنند و علاقه زیادی به سایت هایی که زمان بیشتری برای لود شدن نیاز دارند، نخواهند داشت.

۴٫مطابق بودن سایت با استانداردهای سئو

شاید تعجب کنید اگر بگوییم طراحی زیبای یک سایت به تنهایی اهمیت چندانی ندارد. برای این که یک سایت بتواند ترافیک زیادی را به خود اختصاص دهد باید بر اساس برخی از متر و معیارهای سازگار با الگوریتم ها و استانداردهای گوگل ساخته شود. در صورتی که بتوانید معیارهای سئو را در زمان طراحی سایت خود و آپلود محتوا بر روی آن رعایت کنید، این کار بر روی رتبه بندی سایت شما موثر خواهد بود و جایگاه بهتری را در صفحه نتایج گوگل کسب خواهید کرد.

۵٫مفید بودن محتوا

یکی از مهم ترین بخش های هر سایت، محتوای آن است. در واقع محتوای یک سایت، هدف ساخته شدن آن سایت را نشان می دهد و همان دلیلی است که افراد را به وارد شدن در سایتتان تشویق می کند. تولید محتوا برای هر سایت کاری دقیق، حساس و مهم است اما اگر به روش درست و اصولی انجام شود، می تواند اعتبار شما را پیش موتورهای جستجوگر بالاتر ببرد. مجموعه مطالب صفحه های هدف، وبلاگ ها و همین طور تصاویر و فیلم های قرار گرفته شده در سایت، بسیار بیشتر از آن که فکرش را بکنید، مهم هستند. در صورتی که محتوای سایت شما کیفیت لازم را ندارد، انتظار بازدید زیادی را از آن نداشته باشید. در هر زمینه ای، سایت هایی که محتوای بهتر و بیشتری دارند، هم برای موتورهای جستجوگر و هم برای بازدیدکنندگان جایگاه بهتری کسب خواهند کرد.

آژانس خلاقیت و دیجیتال مارکتینگ راش‌وب

مجموعه راش‌وب، یکی از برترین آژانس های تبلیغاتی و بازاریابی، به خصوص در زمینه ارائه خدماتی مانند طراحی سایت و سئو سایت در سطح کشور می باشد. این مجموعه به پشتوانه چندین سال سابقه در این کار و انجام چندین پروژه موفق و گوناگون، آماده یاری رساندن به شما در راه توسعه و گسترش کسب و کارتان است.

 

ارسال شده در ۱۵ دی ۱۳۹۹ - 69 بازدید

وب گردی

ارسال دیدگاه

فرستادن دیدگاه