معرفی تصویری اتومبیل های روز دنیا
راپید کار، اخبار دنیای خودرو و اخبار اقتصادی

شورلت قوی‌ترین مدل کوروت را می‌سازد

شورلت قوی‌ترین مدل کوروت را می‌سازد

شورلت قوی‌ترین و سریع‌ترین مدل کوروت (Corvette) در تاریخ این کارخانه را در نمایشگاه خودروی دوبی رونمایی کرد.

http://st.motortrend.com/uploads/sites/5/2017/11/2019-chevrolet-corvette-ZR1-front-three-quarter-sebring-orange.jpg?interpolation=lanczos-none&fit=around|660:438

 

کوروت ZR1 به موتور ۶.۲ لیتری هشت سیلندر مجهز است که ۷۵۵ اسب بخار نیرو و ۷۱۵ پوند بر فوت گشتاور تولید می‌کند. برای مقایسه، قدرت قوی‌ترین مدل کنونی کوروت ۶۵۰ اسب بخار است و شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعتش زیر سه ثانیه است.

شورلت شتاب ZR1 را اعلام نکرده اما می‌گوید سرعتش به ۳۳۷ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

ZR1 از نظر ظاهری با مدل عادی کوروت تفاوت زیادی دارد. کاپوتش برای جا دادن موتور، عضلانی‌تر شده، ورودی‌های هوای روی سپرها بزرگتر است و می‌توان ماشین را با بال بزرگ ثابتی در عقب سفارش داد. سقف ماشین از فیبر کربن ساخته شده و قابل برداشتن است. درهای ماشین هم به صورت الکتریکی و با فشار یک دکمه باز می‌شود.

این چهارمین نسل از کوروت ZR1 است. مدل قبلی براساس نسل ششم کوروت و بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ تولید شد.

ماشین به صورت استاندارد با جعبه دنده هفت سرعته دستی ساخته می‌شود. اما برای اولین بار می‌توان آن را با دنده اتوماتیک هشت سرعته هم سفارش داد.

کوروت ZR1 از بهار آینده به بازار عرضه می‌شود. قیمت خودرو به صورت رسمی اعلام نشده اما پیش بینی می‌شود بین ۱۲۵ تا ۱۴۰ هزار دلار باشد.

با توجه به شایعه‌ها درباره آمدن نسل جدید شورلت کوروت در سال آینده، احتمال دارد این آخرین نمونه از نسل هفتم اسپرت‌ترین ماشین جنرال موتورز باشد.

ارسال دیدگاه

فرستادن دیدگاه