معرفی تصویری اتومبیل های روز دنیا
راپید کار، اخبار دنیای خودرو و اخبار اقتصادی

راه حل مشکل خرابی باتری ماشین در مسافرت

یکی از لذت بخش ترین تفریح ها بین ما ایرانیان مسافرت بوده , بخصوص در ایام تعطیلی و یا آخر هفته که مردم به نزدیک ترین یا دورترین شهر از محل سکونت خود مسافرت میکنند .

برای اینکه بتوانیم در مسیر بیشترین لذت را ببریم باید علاوه بر اینکه حال دل خودمان را خوب کنیم نیاز است تا حال دل خودروی خود را هم خوب کنیم

خودرو ها به غیر از سرویس های ماهانه نیاز است که قبل از قصد سفر کردن ماشین خود را چک کنیم تا خدایی نکرده در مسیر نمانیم و اوقاتمان تلخ بشود.

برا این کار نیاز است تا یک چک لیست تهیه کنیم و خودرو را بررسی کنیم

چک لیست بررسی خودرو قبل از مسافرت

اولین کار بررسی فنی خودرو میباشد که نیاز به کارشناس دارد و باید به یک کاراژ یا تعمیر گاه در محل رجوع کنید

مورد بعدی که نیاز به بررسی دارد میزان روغن موتور و روغن فرمان هیدرولیک مییباشد که کمتر از میران تعیین شده نباشد و همچنین از زمان مصرف آن میزان تعیین شده نگذشته باشد.

در مرحله بعدی شما باید آب رادیاتور ماشین را بررسی کنید که میزان آن کم نشده باشد و دارای ضد یخ حتما باشد تا در دمای بالا جوش نیاورد و در دمای پایین هم یخ نزند.

مورد بعدی بررسی چرخ ها میباشد که باید میزان آج لاستیک و باد آن ها را بررسی کنید و همچنین چرخ زاپاس را بررسی کنید که پنچر یا کم باد نباشد که در مسیر اگر مجبور به تعویض چرخ شدید مشکلتان ۲ تا نشود .

مورد بعدی که برای تامین رفاه حال سرنشینان میباشد چک کردن سیستم سرمایشی و گرمایشی و همچنین سیستم تهویه هوای خودرو میباشد .

پس از آن که به تعمیرگاه رجوع کردید حتما میزان فرمان و تسمه دینام را بررسی کنید

و اما اصل موضوع برق خودرو میباشد که قلب تپنده هر ماشین میباشد.

 

چک لیست بررسی باتری ماشین قبل از مسافرت

در ابتدا باید بدانید که باتری خودروی شما از کدام نوع است ؟

باتری اسیدی یا باتری اتمی ؟

در صورتی که باتری اسیدی دارید حتما میزان آب باتری را بررسی کنید که کاسته نشده باشد

در قدم بعد باید سرباتری را بررسی کنید که سولفاته نشده باشد و یا دچار زنگ زدگی و پوسیدگی نباشد که دچار عدم اتصال باتری با سیم شوید.

اگر اتصال کوتاه به درستی عمل نکند و یا سر باتری شل باشد به احتمال زیاد خودروی شما دچار افت ولتاژ و یا قطع و وصلی خواهید شد که این بشدت به ماشین شما و لوازم برقی آسیب جدی وارد میکند

اگر از باتری اتمی استفاده میکنید به تنها چیزی که باید دقت کنید به سفت بودن باتری و در جاباتری و سرباتری ها که سولفاته نباشند و همچنین عدم مشکل فیزیکی مانند باد کردن باتری و یا ضربه خوردن آن و یا تراز نبودن باتری است.

در صورتی که از مدت زمان نصب باتری ۲ سال گذشته باشد باتری خودروی شما ضعیف شده و حالا نیاز به تعویض باتری ماشین دارید

همچنین اگر باتری ماشین شما به میزان ۴۰ هزار کیلومتر فعال بوده باشد عمر باتری به پایان ریسیده و نیاز به تعویض دارد.

اگر در مسیر مسافرت یا در هنگام تردد در داخل شهر دچار مشکل باتری ماشین شدید ویا ماشین در حین حرکت خاموش شد و با استارت زدن صدای تق تق آمد بدانید که باتری ماشین خراب شده و حالا باید با امدادی باتری تلیسان تماس بگیرید

 

معرفی شرکت های امدادرسان باتری در محل

البته شرکت های زیادی برای جهت امداد رسانی در محل مشتری وجود دارد مانند آچاره یا یدک کالا و دیجی کالا و ترب و امداد باتری تلیسان که در این بین شرکت تلیسان علاوه بر اینکه باتری فابریک را به محل شما مشتری عزیز ارسال میکند و کارشناس امدادی در محل باتری را بدون هیچ هزینه ای تعویض میکند و باتری داغی را از شما تحویل گرفته و از هزینه فاکتور کسر میکند.

دقت داشته باشید که وب سایت های اینترنتی که اقدام به فروش باتری می کنند حتما باتری را با یک کارشناس برق به محل شما اعزام کند چون شرکت های مانند دیجی کالا فقط باتری را ارسال میکند آن هم بعد از چند روز و حال شما باید علاوه بر اینکه خودتان تعویض کنید , باتری داغی را هم خودتان بفروشید که در اینجا شما ضرر بیشتری میکنید.

امداد باتری تلیسان با یک تماس شما کارشناس را به محلتان اعزام میکند و در کمترین زمان باتری خودرویتان را تعویض میکند

برای آسودگی خاطر شما میتوانید شماره تماس این شرکت ها را در تلفن خود ذخیره کنید تا در صورت عدم وجود اینترنت بتوانید مشکل خود را رفع کنید

شماره تماس تلیسان : ۶۶۰۵۱۶۷۷-۰۲۱

وب سایت شرکت تلیسان : https://www.talisan.ir/

ارسال دیدگاه

فرستادن دیدگاه