معرفی تصویری اتومبیل های روز دنیا
راپید کار، اخبار دنیای خودرو و اخبار اقتصادی

دلایل اختلاف قیمت کیا اسپورتیج ۲۰۱۶

کیا اسپورتیج ۲۰۱۶ با قیمتی حدود ۱۵۱ تا ۱۸۵ میلیون در بازار معامله می‌شود؛ اما براستی دلیل این اختلاف ۳۴ میلیون تومانی چیست؟ قطعاً این اختلاف به دلیل آپشن هایی است که بر روی مدل‌های مختلف این خودرو نصب‌شده است. در ادامه به بررسی این آپشن ها و قیمت هرکدام از مدل‌ها پرداخته‌شده است.

۱- حداقل قیمت اسپورتیج ۲۰۱۶ در بازار خرید و فروش برابر با ۱۵۱ میلیون تومان است. این خودروهای دارای سقف پانوراما، ۲ ایربگ، ۲ دف، سوئیچی، مانیتور بزرگ، دوربین دنده‌عقب، صندلی پارچه‌ای، آینه تاشو برقی و کول باکس است. شایان‌ذکر است که این مدل به‌صورت وارداتی عرضه می‌گردد.

۲- آپشن های این خودرو شامل سقف پانوراما، ۲ ایربگ، ۲ دف، کیلس استارتر، مانیتور بزرگ، دوربین دنده‌عقب، صندلی چرم، آینه تاشو برقی و کول باکس بوده و همانند مدل فوق وارداتی است. همان‌طور که ملاحظه می‌شود تفاوت این دو مدل در کیلس استارتر و صندلی‌های چرم هست و همین امر منجر به افزایش ۳ میلیونی قیمت شده و قیمت اسپورتیج را به ۱۵۴ میلیون رسانده است.

۳- دوباره شاهد یک افزایش قیمت ۳ میلیونی هستیم. این مدل از اسپورتیج که تقریباً ۱۵۷ میلیون قیمت دارد دارای سقف پانوراما، ۲ ایربگ، کیلس استارتر، دوربین دنده‌عقب، ۴ گرم‌کن (۲ گرم‌کن) ۲سردکن، فرمان ۳ حالته، شیب‌سنج، ESP، کول باکس، ساب‌ عقب و سیستم اینفینیتی بوده و همانند مدل‌های قبلی وارداتی است.

۴- اسپورتیج ۱۶۴ میلیونی دارای آپشن‌های سقف پانوراما، ۱۰ ایربگ، کیلس استارتر، دوربین دنده‌عقب، ۴ گرم‌کن (۲ گرم‌کن) ۲سردکن، فرمان ۳ حالته، شیب‌سنج، ESP، کول باکس، ساب عقب و سیستم اینفینیتی است.

۵- مدل دیگری که ۱۶۴ میلیون قیمت دارد دارای سقف پانوراما، ۱۰ ایربگ، کیلس استارتر، دوربین دنده‌عقب، ۴ گرم‌کن(۲ گرم‌کن) ۲سردکن، فرمان ۳ حالته، شیب‌سنج، ESP و کول باکس است.

۶- آپشن‌های این مدل نسبت به مدل قبلی کمتر است ولیکن قیمت آن‌ها با همدیگر یکسان است و این امر نیز ناشی از شرکتی بودن این مدل است. لذا در هنگام خرید خودرو باید به شرکتی و وارداتی بودن آن نیز توجه نمود.

گران‌ترین مدل اسپورتیج به‌صورت شرکتی بوده و با قیمتی حدود ۱۸۵ میلیون در بازار معامله می‌شود. این مدل دارای سقف پانوراما، ۱۰ ایربگ، کیلس استارتر، دوربین دنده‌عقب، ۵ گرم‌کن ۲ سردکن، اتو پارک، شیب‌سنج و EPS است.

 

%d8%af%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%84-%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%84%d8%a7%d9%81-%d9%82%db%8c%d9%85%d8%aa-%da%a9%db%8c%d8%a7-%d8%a7%d8%b3%d9%be%d9%88%d8%b1%d8%aa%db%8c%d8%ac-2016

 

 

%d8%af%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%84-%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%84%d8%a7%d9%81-%d9%82%db%8c%d9%85%d8%aa-%da%a9%db%8c%d8%a7-%d8%a7%d8%b3%d9%be%d9%88%d8%b1%d8%aa%db%8c%d8%ac-2016

 

درمجموع می‌توان گفت با توجه به افزایش خرید خودرو اسپورتیج و بازار خرید و فروش مناسبی که این خودرو دارد، توانسته جایگاهی بسیار مناسبی در معاملات بازار ایران را از آن خود کند. به صورتی که در سال ۹۵، این خودرو جزو ۳ خودرو پر معامله سری تولیدات کیا موتورز بوده است.

البته در کنار آپشن های خوب، بازار مناسب و همچنین کیفیت متوسط رو به بالا این خودرو، اگر می‌خواهید خودرویی داشته باشید که با آن سواری نرمی را تجربه کنید، پیشنهاد می‌شود به سراغ این خودرو نروید. زیرا سواری نسبتاً خشک آن شاید شما را آزرده‌خاطر کند.

بخاطر داشته باشید که مجوز نماینده کیا در ایران برای واردات خودرو در سال جدید تاکنون تمدید نشده است، اما خدمات پس از فروش کماکان ارائه می‌شود.

ارسال دیدگاه

فرستادن دیدگاه