معرفی تصویری اتومبیل های روز دنیا
راپید کار، اخبار دنیای خودرو و اخبار اقتصادی

تفاوت لاستیک تیوب لس و معمولی در چیست؟

لاستیک به عنوان یک بخش ضروری در خودرو شناخته می‌شود که دارای دو نوع است. لاستیک تیوبلس و معمولی که هر کدام از ویژگی‌های مختلفی برخوردارند. تفاوت لاستیک تیوب لس و معمولی به گونه‌ای است که پس از شناخت آن می‌توانید تصمیم بهتری برای انتخاب بگیرید. باید بدانید که انتخاب یک لاستیک مناسب باعث می‌شود تا لوازم پنچری خودرو را متناسب با آن خریداری کنید. هر کدام از لاستیک‌های بیان شده دارای یک سری ویژگی‌های کلیدی هستند که توجه کردن به آنها حائز اهمیت است. در این بخش می‌خواهیم به تفاوت لاستیک تیوب لس و معمولی بپردازیم.

تفاوت لاستیک تیوب لس و معمولی در چیست؟

تفاوت لاستیک تیوب لس و معمولی در چیست؟

آشنایی با تفاوت لاستیک‌های تیوب لس و معمولی

با نگاه به لاستیک‌های موجود در بازار متوجه خواهید شد که نوع تیوب لس از لحاظ شکل ساختاری بسیار شبیه به لاستیک‌های معمولی است. تنها تفاوت آن در بخش دیواره داخلی است که از یک لایه نازک بوتیل پوشیده شده است. این لایه می‌تواند از نشتی هوا جلوگیری کند که این امر باعث می‌شود تا از کیت پنچری خودرو کمتری استفاده کنید. شناخت تفاوت لاستیک تیوب لس و معمولی نشان می‌دهد که بهره‌گیری از مدل تیوب لس می‌تواند مزایای زیادی برای استفاده داشته باشد.

برخلاف لاستیک‌های معمولی مدل تیوب لس نیازی به تیوب و فلپ نداشته و روی چرخ‌های چند قسمتی به راحت نصب می‌شوند. لاستیک‌های نسل جدید با نام تیوب لس شناخته شده که قابلیت سوار شدن بر روی چرخ‌های یکپارچه را داراست. در تفاوت لاستیک تیوب لس و معمولی می‌توان گفت که مدل تیوب لس عملکرد بهتری در مقابله با اشیاء تیز دارد. قرارگیری لاستیک معمولی بر روی هر شی تیزی باعث می‌شود تا اثر این کار بر روی لاستیک باقی بماند که منجر به خارج شدن سریع هوا از تایر می‌شود.

در این حین باید از کیت پنچری خودرو برای جلوگیری از خالی شدن کامل باد تایر استفاده کنید اما این موضوع در تایر تیوب لس صادق نیست. پس از برخورد لاستیک با شی تیز، اطراف لاستیک به سرعت جمع شده و آب بندی می‌شود تا تمام باد تایر از لاستیک به شکل یکباره خارج نشود.

شیوه تشخیص لاستیک تیوب لس از معمولی

شیوه تشخیص لاستیک تیوب لس از معمولی

شیوه تشخیص لاستیک تیوب لس از معمولی

تفاوت لاستیک تیوب لس و معمولی باعث افزایش و یا کاهش استفاده از کیت پنچری خودرو خواهد شد. برای تشخیص این دو نوع لاستیک باید به یک سری از نکات توجه کنید تا بتوانید انتخاب هوشمندانه‌ای داشته باشید. با توجه به این که ساختار لاستیک تیوب لس ساده‌تر از مدل‌های معمولی است در نتیجه وزن کمتری دارد که باعث می‌شود تا به راحتی بتوان آن را جا به جا کرد. این مورد نشان می‌دهد که در زمان نیاز می‌توان از کیت پنچری خودرو به راحتی برای جلوگیری از خالی شدن باد تایر استفاده کرد.

تفاوت لاستیک تیوب لس و معمولی در زمینه وزن یک مزیت دارد و آن هم این است که برای طی کردن مسافت یکسان، بهره‌گیری از لاستیک تیوب لس می‌تواند مصرف سوخت کمتری داشته باشد. تفاوت در ساختار این گونه لاستیک‌ها باعث کاهش هزینه تعمیر و نگهداری خواهد شد. لاستیک‌های تیوب لس نیاز کمتری به استفاده از کیت پنچری خودرو دارد که این امر می‌تواند بسیار خوشایند باشد.

فضای خالی که در بخش لاستیک‌های تیوب لس وجود دارد باعث عمر مفید تسمه درون لاستیک خواهد شد که این امر به نوبه‌ی خود می‌تواند انتقال حرارت از لنت ترمز به تایر را کاهش دهد. لاستیک‌های تیوب لس ساختار بسیار بهینه‌تری نسبت به مدل‌های معمولی دارند که باعث ضریب ایمنی بیشتر می‌شود. تفاوت لاستیک تیوب لس و معمولی به گونه‌ای است که افراد برای استفاده در خودروهای خود ترجیح می‌دهند تا مدل بهتر را خریداری کنند.

مزایای خرید تایر تیوب لس چیست؟

حال که با تفاوت لاستیک تیوب لس و معمولی آشنا شدید و می‌دانید که با خرید لاستیک‌های نسل جدید، قادر خواهید بود تا مصرف کیت پنچرگیری خودرو را کاهش دهید، بهتر است در مورد مزایای استفاده از این گونه تایرها اطلاعات بیشتری کسب کنید. در یک نگاه کلی می‌توان گفت که نصب لاستیک تیوب لس به نسبت مدل‌های معمولی آسان‌تر است. برای نصب لاستیک تیوب لس به قطعات کمتری نیاز خواهید داشت. استفاده از این گونه لاستیک‌ها به نسبت مدل معمولی به دلیل داشتن وزن کمتر مناسب‌تر است.

تفاوت لاستیک تیوب لس و معمولی به این جا ختم نشده و استفاده از مدل تیوب لس می‌تواند عمر تسمه درون لاستیک را افزایش دهد. همه موارد نشان می‌دهد که انتخاب یک لاستیک مناسب باعث کاهش هزینه خرید کیت پنچرگیری خودرو خواهد شد. همچنین حرارت ایجاد شده از لنت ترمز به میزان ناچیزی بر روی عملکرد تایر تیوب لس اثر خواهد گذاشت.

در مجموع می‌توان گفت که اگر به سلامت بخش‌های مختلف خودروی خود اهمیت می‌دهید، ضمن شناخت تفاوت لاستیک تیوب لس و معمولی بهتر است در زمان خرید مدل بهتر را انتخاب کنید. انتخاب تایر تیوب لس ضمن داشتن مزایای بیان شده باعث کاهش هزینه‌های خرید و استفاده لوازم پنچری خودرو خواهد شد که این امر برای بسیاری از افراد مهم است شما می توانید تمامی لوازم یدکی خودرو خود را از سایت های معتبر خریداری کنید.

 

ارسال دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها