معرفی تصویری اتومبیل های روز دنیا
راپید کار، اخبار دنیای خودرو و اخبار اقتصادی

تعمیر گیربکس کیا

تعمیر مرتبط با گیربکس کیا به دلیل تعدد خودروهای این برند کره‌ای نسبت به خودروهای اروپایی بیشتر و رایج‌تر است، تعمیر گیربکس کیا با توجه به نوع گیربکس و تعداد دنده‌ها و نیز ساختار آن باید توسط افراد حرفه‌ای انجام شود.

تعمیر گیربکس کیا

تعمیر گیربکس کیا

نحوه بررسی روغن گیربکس خودروهای کیا

برای تعیین اینکه آیا روغن گیربکس شمارا می‌توان با میله اندازه‌گیری چک کرد یا خیر، با دفترچه راهنمای مالک خودرو خود را بررسی کنید.

وسایل نقلیه بدون میله گیربکس

اگر وسیله نقلیه شما میله گیربکس ندارد، دفترچه راهنمای مالک خود را برای دستورالعمل‌ها بخوانید. احتمالاً به شما می‌گوید که آن را توسط یک متخصص با ابزارهای مناسب برای کار سرویس کنید.

وسایل نقلیه با میله‌های گیربکس

 1. اطمینان حاصل کنید که ماشین شما روی سطح صاف و هموار پارک شده است تا از خواندن دقیق اطمینان حاصل شود.
 2. بسته به خودرو و سازنده، خودروی خود را روشن کنید تا گیربکس گرم شود و آن را در پارک یا خنثی نگه دارید.
 3. میله را شناسایی کنید، آن را بیرون بکشید و چوب را با دستمال یا حوله یدکی تمیز کنید.
 4. میله اندازه‌گیری را تا انتها به حالت اولیه خود برگردانید.
 5. یک‌بار دیگر میله اندازه‌گیری را بردارید و نشانگرهای سطح مایع را روی چوب قرار دهید. ممکن است دو نشانگر برای دمای گرم یا سرد وجود داشته باشد.
 6. اگر مایع کم باشد، احتمالاً نشتی یا مشکلی وجود دارد که نیاز به سرویس دارد.

نحوه اضافه کردن روغن گیربکس کیا

 1. برای تعیین نیازهای خاص مایع گیربکس ماشین خود، دفترچه راهنمای مالک خود را بخوانید. نوع خاص و همچنین مقدار آن را بررسی کنید.
 2. لوله پرکننده پر و بررسی می‌شود.
 3. میله اندازه‌گیری برداشته می‌شود.
 4. یک قیف داخل لوله قرار داده می‌شود.

شناسایی خرابی گیربکس کیا

نشتی روغن گیربکس

این علامت که نشان می‌دهد روغن گیربکس شما کم شده است بسیار واضح است اما اغلب نادیده گرفته می‌شود. هنگامی‌که متوجه یک گودال کوچک یا لکه‌های مایع قرمز یا قهوه‌ای در زیر وسیله نقلیه خود جایی که موتور و گیربکس شما قرار دارد می‌شوید، احتمالاً نشتی گیربکس دارید.

این مشکل معمولاً به دلیل خرابی مهروموم یا واشر، شل شدن پلاگین تخلیه یا حتی آسیب به خود ظرف انتقال است.

درگیر شدن آهسته دنده

باکم بودن مایع گیربکس در وسیله نقلیه خود، پس از حرکت دادن اهرم دنده به عقب یا رانندگی، تأخیر موقتی خواهید داشت. دلیل این است که اگر فشار مایع گیربکس کافی نباشد، تعویض دنده نمی‌تواند بلافاصله انجام شود.

با مایع کم، ۲ یا ۳ ثانیه طول می‌کشد تا فشار کافی برای تعویض دنده ایجاد شود. اگر مشکلی در بدنه سوپاپ انتقال شما وجود داشته باشد، همین علامت ظاهر می‌شود، بنابراین اگر تأیید کنید سطح ATF خوب است، این‌یکی دیگر از دلایل احتمالی است.

مشکل در تعویض دنده

خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک در هر مدل و نوعی باید مایع گیربکس داشته باشند که تمیز باشد و بتواند آزادانه در داخل گیربکس شما جریان یابد. اگر مایع گیربکس شما توسط کثیفی یا مواد دیگر آلوده‌شده باشد، پاسخ آن بسیار کند و کند خواهد بود.

هنگامی‌که این اتفاق افتاد، تعویض دنده شما باعث می‌شود که دنده‌ها خیلی سریع یا خیلی کند در حین رانندگی خودرو تغییر کنند. اگر در حال رانندگی با یک گیربکس دستی هستید، ممکن است تعویض دنده‌های معمولی بسیار دشوار باشد و حتی نتوانید به‌هیچ‌وجه وارد دنده‌های خاصی شوید.

صداهای عجیب در حین دنده

یک گیربکس که به‌درستی کار می‌کند باید برای راننده بی‌صدا باشد. اما اگر زمانی که در دنده هستید و نه در حالت پارک یا خنثی، شروع به شنیدن صداهای تق‌تق یا ضربان ریتمیک کردید، ممکن است به دلیل کم بودن مایع گیربکس خودرو، مبدل گشتاور خود با مشکل مواجه شوید.اگر هنگام تعویض دنده صدای ساییدن یا تق‌تق شنیدید، ممکن است نشانه دیگری از نبود مایع گیربکس کافی در سیستم باشد.

گیربکس کیا بیش‌ازحد گرم می‌شود

مشابه اینکه یک موتور برای روان کاری تمام قطعات و حفظ دمای کارکرد صحیح به مقدار مناسب روغن‌موتور نیاز دارد، گیربکس نیز به سطح مناسبی از مایع انتقال نیاز دارد تا آن را در دمای کاری مناسب نگه دارد.با نبود مایع گیربکس کافی، گیربکس شما به دلیل اصطکاک بیش‌ازحد بین قطعات متحرک به‌سرعت شروع به گرم شدن می‌کند.

لغزش دنده گیربکس

روغن گیربکس کم می‌تواند فشار هیدرولیک در سیستم را کاهش دهد. اگر فشار هیدرولیک کافی نداشته باشید، نمی‌توانید در دنده فعلی که انتخاب کرده‌اید باقی بمانید.لغزش دنده خود را با پرش موتور به دور در دقیقه بالاتر در حین رانندگی نشان می‌دهد، اما ماشین با سرعت بیشتری حرکت نمی‌کند. این اغلب نشان‌دهنده این است که آسیب قابل‌توجهی قبلاً به دندانه‌های چرخ‌دنده واردشده است.

اطلاعات خلاصه در مورد آسیب دنده گیربکس خودروهای کیا

 • تعمیرات اغلب پیچیده و گران هستند
 • دنده‌ها را خیلی سریع جابه‌جا نکنید (رینگ‌های همگام‌سازی در معرض سایش بسیار زیاد در صورت تعویض سریع دنده هستند)
 • درحالی‌که خودرو در حال چرخش است، دنده‌عقب را نگیرید
 • دست خود را روی دسته‌دنده قرار ندهید
 • کلاچ را همیشه به‌درستی فشار دهید
 • روغن دنده نامناسب یا سطح روغن ناکافی مشکل‌ساز است
 • هرگز به‌زور دنده را درگیر نکنید
 • اجازه ندهید کلاچ در چراغ راهنمایی / ترافیک بلغزد
 • رانندگی با مانورهای متعدد شتاب و ترمز نامطلوب است
 • از سرعت‌بالا اجتناب کنید
 • از کشیدن مرتب بارهای سنگین خودداری کنید

تعمیر گیربکس کیا

برداشتن گیربکس یک عملیات بسیار ظریف است. مونتاژ مجدد نیز پیچیده است زیرا برای جلوگیری از آسیب رساندن به قطعه یدکی باید اقدامات احتیاطی متعددی انجام شود. هنگامی‌که گیربکس جدید در جای خود قرار گرفت، انجام یک سری بررسی ضروری است. برنامه‌ریزی مجدد به‌طورکلی در هنگام تعویض گیربکس خودرو یک مرحله اجتناب‌ناپذیر است و در اینجا نیز دقت و دقت لازم است.

تعمیرات گیربکس اتوماتیک خودرو کیا خود را همیشه در تعمیرگاه تخصصی گیربکس انجام دهید. دانش تکنسین ماهر یک سرمایه واقعی است! شما در زمان صرفه‌جویی خواهید کرد زیرا او قادر خواهد بود در مدت‌زمان کوتاهی خرابی را با دقت بسیار بالایی تشخیص دهد. او همچنین می‌تواند تمام گزینه‌های تعمیر ممکن را به شما ارائه دهد. اگر نیاز به تعویض باشد، تعمیرگاه تخصصی شما شماره مرجع گیربکسی را که باید بخرید به شما می‌گوید. شما در انتخاب تعمیرگاه گیربکس کیا خود آزاد هستید، مهم‌ترین مسئله این است که حتماً به فرد یا تیم ماهر در حوزه تعمیر گیربکس کیا مراجعه کنید.

تعمیرگاه اختصاصی گیربکس نامبروان

تعمیر خرابی گیربکس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر گیربکس آسیب‌دیده باشد، می‌توان ارزش باقیمانده خودرو را تعیین کرد تا ببینیم آیا تعمیر آن منطقی است یا اینکه خودرو باید بهتر فروخته شود.

چرا ما را انتخاب کنید؟

ارائه کلیه خدمات با ضمانت‌نامه کتبی

تخصص و مهارت کافی در حوزه تعمیر گیربکس

مشاوره تلفنی رایگان

تست جاده رایگان

تنظیم مجدد ECU الکترونیکی

اگر متوجه شدید که وسیله نقلیه شما هر یک از این علائم را نشان می‌دهد، با ما تماس بگیرید تا بتوانیم به شما کمک کنیم تا متوجه شوید مشکل چیست.

خودروبر رایگان

یکی از خدمات تخصصی تعمیرگاه گیربکس نامبروان ارائه خدمات خودروبر رایگان و انتقال خودرو کیا شما در صورت خرابی و خاموشی به مجموعه برای بررسی و تعمیر تخصصی است. خودرو شما با رعایت تمامی موارد ایمنی حمل می‌شود به همین دلیل مشکلی در حین تعمیر برای خودرو شما ایجاد نمی‌شود.

ایمان پرناک: ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

وبسایت: https://gearboxnumber1.com/

 

ارسال شده در ۱۸ دی ۱۴۰۱ - 52 بازدید
ارسال دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها