معرفی تصویری اتومبیل های روز دنیا
راپید کار، اخبار دنیای خودرو و اخبار اقتصادی

تعمیرگاه گیربکس mvm

وقتی صحبت از گیربکس mvmدر وسیله نقلیه اتوماتیک به میان می‌آید، این سیستم نه‌تنها برای عملکرد خودرو بلکه برای اطمینان از اینکه می‌توانید ایمن و کارآمد در جاده رانندگی کنید بسیار مهم است.

گیربکس‌های اتوماتیک سیستم‌های پیچیده‌ای هستند که اگرچه رانندگی آسانی دارند، اما به کمک متخصص برای تشخیص و تعمیر در صورت بروز مشکل نیاز دارند. از سنگ زنی و تکان دادن گرفته تا جادوهای سوختن، چراغ‌های موتور و موارد دیگر، چند نشانه وجود دارد که نشان می‌دهد مشکلی در گیربکس اتوماتیک شما درست نیست و ممکن است به یک مکانیک نیاز داشته باشید.

تعمیرگاه گیربکس mvm

تعمیرگاه گیربکس mvm

سنگ زنی یا تکان خوردن گیربکس

چه رانندگی دستی و چه اتوماتیک، یک خودرو باید دنده‌ها را به‌آرامی و بدون هیچ‌گونه لرزش، تکان دادن یا ساییدن تعویض کند، اما این امر به‌ویژه در مورد گیربکس‌های اتوماتیک صادق است. اگر وسیله نقلیه شما دنده‌ها را با لرزش، لغزش یا لرزش غیرعادی تغییر می‌دهد، این می‌تواند نشانه‌ای از این باشد که اوضاع درست نیست. در بیشتر موارد، تکان دادن و ساییدگی می‌تواند نشانه آسیب یا فرسودگی یاتاقان‌ها، سیستم چرخ‌دنده سیاره‌ای یا هر جزء دیگری باشد که ممکن است اصطکاک بیش‌ازحد موردنیاز را مشاهده کند. اگر با این مشکلات مواجه هستید، مهم است که وسیله نقلیه خود را در اسرع وقت به مکانیک تحویل دهید تا از بدتر شدن مشکل جلوگیری شود.

تأخیر یا عدم پاسخگویی

اگر در تعویض دنده خودرو با تأخیر مواجه می‌شوید، به‌ویژه در مواردی که قبل از تعویض دنده، دور به‌خصوص بالا می‌رود، این می‌تواند نشانه‌ای از چند مشکل مختلف از جمله مشکلات موتور، کم بودن روغن یا مایعات، گرفتگی باشد. فیلترهای گیربکس، مشکلات کلاچ یا مبدل یا حتی مشکلات مربوط به خنک‌کننده گیربکس. عدم پاسخ کامل از جابجایی می‌تواند ناشی از مشکلات مشابه باشد، اما ممکن است مشکل سیستم کامپیوتری یا حتی فقط مایع مورداستفاده باشد. اگر سیال تحلیل رفته یا غلیظ شده باشد، می‌تواند توانایی تعویض دنده را به تأخیر بی اندازد یا به‌طور کامل متوقف کند.

بوی سوختن

هر بوی سوختگی که از وسیله نقلیه شما می‌آید چیزی است که نه‌تنها باید به آن توجه کرد بلکه باید جدی گرفت. وسیله نقلیه شما نباید بوی سوختگی بدهد و اگر چنین بویی را تجربه می‌کنید، ممکن است از جعبه‌دنده شما ناشی شده باشد. در بیشتر موارد، این ممکن است ناشی از تحلیل رفتن سیال باشد که اجازه اصطکاک بین اجزا را می‌دهد و به‌سادگی نیاز به تعویض دارد، اما در برخی موارد، ممکن است به دلیل نشت مایع باشد که باعث سطح پایین سیال در خود سیستم انتقال می‌شود. علت هرچه که باشد، مهم است که این موضوع توسط یک مکانیک حرفه‌ای بررسی شود تا از آسیب بیشتر به سیستم جلوگیری شود.

روغن گیربکس کم یا نشتی روغن گیربکس

مایع گیربکس طوری طراحی نشده است که در طول زمان کاهش یابد و به همین دلیل، اگر شما کم هستید، احتمالاً درجایی از سیستم مشکلی وجود دارد. درحالی‌که برخی از نشانه‌های مایع کم یا نشتی آشکار هستند، مانند گودال‌های مایع قرمزرنگ در زیر وسیله نقلیه شما، همیشه این‌طور نیست. هرگونه نشانه اصطکاک در سیستم انتقال، مانند صداهای ساییدن، لرزش یا ناله، همیشه باید بررسی شود تا مطمئن شوید که مشکلی در مایع یا نشتی وجود ندارد.

روشن شدن چراغ چک موتور

چراغ «چک موتور» به دلایلی وجود دارد و نباید در صورت ظاهر شدن آن را نادیده گرفت. درحالی‌که این چراغ همیشه نشان‌دهنده این نیست که مشکلی در خود سیستم گیربکس وجود دارد، اما نشان‌دهنده این است که چیزی در سرتاسر وسیله نقلیه شما در ارتباط با موتور شما درست نیست.

ناله کردن، زمزمه کردن یا هق‌هق کردن

صداهای غیرمعمول مانند ناله، زمزمه یا هق‌هق برای هر راننده‌ای نگران‌کننده است و برای کسانی که گیربکس اتوماتیک دارند، می‌تواند نشانه‌ای از خراب شدن مایع گیربکس باشد. این سیال در طول عمر خود مقدار زیادی را پشت سر می‌گذارد و مسئول اطمینان از روان کاری و عملکرد روان هر قسمت از سیستم انتقال است. بااین‌حال، مایع نیز به‌مرورزمان خراب می‌شود و کیفیت آن کاهش می‌یابد تا زمانی که نیاز به تعویض پیدا کند. اگر هر یک از این صداها را می‌شنوید، می‌تواند نشانه این باشد که مایع بیش‌ازحد شکسته شده است و گیربکس شما سطح اصطکاک بیشتری را تجربه می‌کند که ممکن است باعث آسیب به قطعات شود.

مسائل مربوط به روغن گیربکس

یکی از رایج‌ترین دلایل خرابی دنده، مشکلات مربوط به روغن گیربکس است. برخلاف موتورها، گیربکس از سوخت برای تقویت خود استفاده نمی‌کند. سوخت سوزی وجود ندارد. در عوض، مایع گیربکس به‌عنوان روان کننده عمل می‌کند.

هنگامی‌که یک وسیله نقلیه ضعیف نگهداری می‌شود، نشت روغن دنده می‌تواند موردتوجه قرار نگیرد. مکان‌های رایج برای نشت سوخت می‌تواند واشر گیربکس، مهروموم داخلی و میل محرک باشد.

با کاهش مداوم سوخت، روغن‌کاری بسیار کم می‌شود. ازاین‌رو باعث ایجاد سنگ زنی در چرخ‌دنده‌ها می‌شود. این می‌تواند منجر به ساییدگی و پارگی همراه با سایر مشکلات عملیاتی شود.

بنابراین توصیه می‌شود روی روغن گیربکس باکیفیت سرمایه‌گذاری کنید تا خود را از دردسرهای ناشی از مشکلات گیربکس نجات دهید.

هر گیربکس متفاوت است و به نوع خاصی از مایع نیاز دارد. استفاده از مایع باکیفیت پایین می‌تواند عملکرد گیربکس را مختل کند. گاهی اوقات، صاحبان خودرو روغن گیربکس را با یک مایع غیراستاندارد تعویض می‌کنند.

گرفتگی فیلتر مایع گیربکس

عملکرد فیلتر مایع گیربکس به این صورت است که زباله‌ها را در سیال به دام می‌اندازد و از تجمع آن در دنده و سایر قسمت‌ها جلوگیری می‌کند.

شما باید از خدمات تعمیر و نگهداری توصیه‌شده توسط سازنده خود استفاده کنید تا گهگاه خود را تمیز کنید.

اگر این کار را انجام ندهید، فیلتر ممکن است مسدود شود. می‌تواند بر جریان و فشار سیال در سراسر سیستم تأثیر منفی بگذارد.

این به‌نوبه خود می‌تواند منجر به خرابی گیربکس شود و به‌طورکلی از عملکرد آن جلوگیری کند.

بنابراین برای جلوگیری از گرفتگی فیلتر گیربکس، حتماً از روغن گیربکس مرغوب استفاده کنید .

خرابی دنده مربوط به شیر برقی

شیر برقی جزء مهمی از گیربکس خودروی شما هستند. جریان مناسب سیال در داخل گیربکس را تضمین می‌کند. اگر شیر برقی مطابق با آن عمل نکند، ماشین شما حتی روشن نمی‌شود.

شیر برقی‌ها به دلایل متعددی ممکن است از کار بیفتند که رایج‌ترین آن‌ها خرابی باتری است. هنگامی‌که باتری انرژی کافی برای شیر برقی فراهم نمی‌کند، آن‌ها نیز به‌نوبه خود نمی‌توانند احتراق را تحریک کنند.

ممکن است باعث خرابی دنده یا مشکلاتی مانند مشکل در تعویض دنده یا احساس کشیدن در هنگام تعویض دنده شود.

تعویض دنده خشن و نامنظم می‌شود که منجر به احساس سنگی یا لرزش می‌شود.

برای جلوگیری از این مشکل، مطمئن شوید که شیر برقی از باتری بهینه برخوردار است. گیربکس خودروی شما از روغن باکیفیت برای حفظ عملکرد بی‌عیب و نقص استفاده می‌کند. در صورت مواجه‌شدن با مشکل گیربکس، خودروی خود را به تعمیر و نگهداری ببرید و در اسرع وقت آن را تعمیر کنید.

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک mvm

خودروهای mvm نیز در حال حاضر مانند سایر خودروها از گیربکس اتوماتیک بهره می‌برند. تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی با توجه به این امر و تعمیر گیربکس mvm شما تمامی کامل و تخصصی در حوزه تعمیر گیربکس اتوماتیک این برند پینی را گرد هم آورده است. کلیه خدمات با گارانتی کتبی مجموعه ارائه می‌شوند.

در برخی موارد، متخصص برای انجام آزمایش تشخیصی روی گیربکس نیز باید از رایانه استفاده کند. این کامپیوترها مجموعه‌ای از کدها را برمی‌گردانند که به متخصص نشان می‌دهد هنگام معاینه خودرو از کجا باید شروع کنند.

هادی دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

وبسایت: gearboxdashti.com

 

ارسال دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها