معرفی تصویری اتومبیل های روز دنیا
راپید کار، اخبار دنیای خودرو و اخبار اقتصادی

بهترین مرکز صافکاری و نقاشی در شرق تهران

صافکاری و نقاشی در شرق تهران

صافکاری و نقاشی در شرق تهران

امروزه با توجه به اینکه تصادفات بسیار زیاد شده است مراجعه به صافکاری هر روز در حال افزایش می باشد، بنابراین افرادی که نیاز به مراجعه به تعمیرگاه پیدا می کنند باید صافکاری را پیدا کنند که بتواند بدون هیچ گونه نقصی به تعمیر قسمت های اسیب دیده ماشین بپردازد.

لازم به ذکر است که بگوییم مجموعه تخصصی وستینال، مرکز تعمیر خودرو و صافکاری خودرو در شرق تهران برای تعمیر و صافکاری انواع خودروهای ایرانی، چینی و خارجی راه اندازی شده است. هر فردی که در حال رانندگی باشد باید قوانین و مقررات موجود را به ‌درستی رعایت کند تا از ایجاد خسارت های جبران ‌ناپذیر جلوگیری به عمل آید.

چرا که اگر تصادفی به وجود آید خسارت زیادی به بدنه ماشین وارد خواهد شد که در این ‌صورت باید به صافکاری مراجعه نمایید و ماشین خود را در آن‌ جا قرار دهید تا بتوانند به نعمیر ماشین بپردازند.

گاهی اوقات حتی با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی هم ممکن است به ‌علت بی ‌توجهی بسیاری از افراد تصادفاتی رخ دهد که در این ‌صورت ماشین شما نیاز به تعمیر پیدا خواهد کرد، اگر قطعات آن شکسته باشند به‌ طور کلی عوض می ‌شوند، اما اگر ضربه ‌ای که به ماشین وارد می ‌شود آن ‌قدر شدید نباشد، به ‌راحتی می ‌توان با مراجعه به تعمیر گاه و با استفاده از صافکاری‌ خودرو ماشین خود را دوباره مثل روز اول سالم کرد.

مکانیک‌ ها معمولا صافکاری ‌های ماشین را بدون رنگ و یا با رنگ انجام خواهند داد که با توجه به ضربه ‌هایی که وارد می‌ شود یکی از این ۲ روش را انتخاب خواهند کرد. هنگامی ‌که مکانیک‌ ها به صافکاری بدون رنگ ماشین می ‌پردازند تمام قطعات اضافی ماشین را باز می ‌کنند.

بعد از باز کردن قطعه های اضافی به وسیله سمباده و آب به ‌نحوی به صیقلی کردن قسمت مورد نظر می ‌پردازند تا بتوانند در مراحل بعدی از طریق شعله مستقیم قسمت اسیب دیده را به بهترین شکل ممکن نرم کنند و خاصیت چکش خواری آن را بیشتر نماید، تمامی این مراحل را در نقاشی خودرو وستینال( هولدینگ کاراک) برای شما انجام خواهند داد.

با استفاده از ضربات نرم و آرامی که به قسمت ‌های آسیب ‌دیده وارد می ‌شود، فرم بدنه اصلاح خواهد شد و بعد از تمامی انجام این کارها مرحله به مرحله به موج گیری و ترمیم خطوط و قوس‌ ها می ‌پردازد اما اگر صافکاری ها با رنگ انجام شود، مدت زمان بیشتری طول می کشد که ماشین را آماده تحویل کنندو بر روی قیمت فروش آن هم تاثیراتی اعمال خواهد شد.

 

صافکاری pdr

رفته ‌رفته با توجه به پیشرفت تکنولوژی روش ‌های قدیمی را برای صافکاری بدنه ماشین کنار می ‌گذارند و از روش ‌های جدیدی استفاده خواهند کرد. یکی از روش ‌هایی که معمولا مکانیک ‌ها آن را برای کار خود مورد استفاده قرار می‌ دهند، صافکاری بی‌ رنگ صاف کاری pdr می ‌باشد.

همان ‌طور که گفته شد در صافکاری های بی‌ رنگ از روش ‌ها و دستگاه ‌های مختلفی استفاده می ‌کنند که بتواند قطعات مانند روز اول تعمیر کنند، چرا که عوض کردن قطعه باعث افت قیمت ماشین خواهد شد.

یکی از روش ‌هایی که در صافکاری های بی ‌رنگ به کار می‌ برند صافکارpdr می ‌باشد، صافکاری بی‌ رنگ یا همان صافکاری pdr از روش ‌های صافکاری به شمار می ‌رود که به ‌معنای تعمیر بدنه ماشین بدون رنگ است و در مواردی که ضربات وارد شده به ماشین بسیار کم باشد به‌ راحتی می ‌توانند از این روش استفاده نمایند.

صافکاری pdr

صافکاری pdr

ابزارهایی که در این روش به کار می ‌برند یک میله pdr است که از جنس فولاد و آلیاژهای مختلف می ‌باشد، این میله ‌ها به‌ راحتی می ‌توانند ناهمواری ‌های زیر ماشین را به‌ خوبی برطرف کنند که شامل میله‌ های چرخشی، میله‌ های اهرمی و میله ‌های دم ماهی می‌ شوند.

میله ‌های چرخشی را برای نقاطی که می ‌توان به‌ صورت چرخشی میل را مورد استفاده قرارداد به کار می‌ برند و میله‌ های اهرمی هم برای قطعات جدا شونده کاربرد دارند، از طرفی میله دم ماهی در نقاطی که فضای کمی برای انجام دادن عمل صافکاری وجود دارد مورد استفاده قرار می ‌دهند.

در این روش گاهی اوقات اگر ضربات وارد شده بسیار باشد و باعث رنگ پریدگی ماشین شود ممکن است از نقاشی خودرو هم استفاده نمایند، که کار نقاشی وستینال ( هولدینگ کاراک) مورد قبول تمامی مراجعه کنندگان می باشد، اما اگر قطعات در تصادفات انجام شده به صورت جزئی خراب شده باشند به راحتی از طریق میله های گفته شده به حال اولیه بر خواهند گشت.

از صافکاری های pdr معمولا برای برطرف کردن فرورفتگی هایی که تگرگ باعث آن ها شده‌ است یا تصادفات خفیف استفاده خواهند کرد. برای این‌که اطمینان پیدا کنید که خودروی شما به بهترین شکل ممکن به حالت اول برمی‌ گردد می‌ توانید نقاشی خودرو خود را به وستینال ( هولدینگ کاراک) بسپارید.

نحوه از بین بردن خراش های خودرو

نحوه از بین بردن خراش های خودرو

نحوه از بین بردن خراش های خودرو

گاهی اوقات روی خودرو خراش هایی ایجاد می ‌شود که نیازی نیست برای رفع آن ها به صافکاری آن بپردازند که می توانند با به کاری روش های دیگر باید این خرش را از بین ببرند. همان‌ طور که می دانید بدنه اتومبیل‌ ها از ۳ لایه‌ فلزی تشکیل می‌ شود و اگر تنها لایه بیرونی آن خط و خراش داشته باشد، به ‌راحتی آن را از بین می ‌برند.

خط های ایجاد شده بر وی سطح اولیه ماشین بسیار سطحی هستند و جای نگرانی ندارند، اما نگران خراش‌ های ایجاد شده اگر به لایه‌ های دوم و سوم برسند، خراش عمیق‌ تر خواهد شد.

یکی از کارهایی تعمیرکاران حفه ای از ان برای از بین بردن خراش های عمقی استفاده می کنند، لیسه گیری می‌ باشد، که اگر به درستی انجام نشود در بسیاری از موارد باعث می‌ شود که رنگ ماشین دچار ترک شود.

همچنین باید بگوییم اگر به‌ موقع به آن رسیدگی نکنید بدون ‌شک در مدت‌ زمان کوتاهی بدنه ماشین به ایرادات بیشتری رو به‌ رو خواهد بود و نیاز به نقاشی پیدا خواهد کرد، در نتیجه در صورت آسیب شدید به بدنه ماشین اگر کار شما به رنگ کاری ماشین برسد نمی توانید خودرو خود را با قیمت مناسبی به فروش برسانید.

 

ارسال دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها