معرفی تصویری اتومبیل های روز دنیا
راپید کار، اخبار دنیای خودرو و اخبار اقتصادی

بهترین راه برای کاهش ریسک خرید و فروش خودرو

این روزها فروش و جایگزین کردن خودرو به دلیل نوسانات قیمت روز ماشین و حذف قیمت‌ها از سایت‌های معتبر کار سختی شده است. نوسانات روزانه قیمت ماشین این سوال را در ذهن خریدار ایجاد می‌کند که چگونه می توان مطمئن شد که بالا و پایین رفتن قیمت ماشین باعث ضرر و زیان من نمی شود. فروشنده هم در جایگاهی دیگر نوعی شک و تردید دارد که اگر خودرو خود را بفروشد و قیمت ها افزایش یابد آیا می‌تواند خودروی مورد نظرش را خریداری کند؟

شاید برای شما هم سوال باشد که در شرایط فعلی بهترین راه برای فروش خودرو و خرید خودرو جدید چیست؟

یکی از مشتریان ما که از طرح کلید به کلید همراه مکانیک استفاده کرده‌اند، نظر خود در مورد این طرح را این‌گونه با ما به اشتراک گذاشتند:

” اوایل تیر امسال تصمیم گرفتم ماشین خود را عوض کنم. من یک پژو ۲۰۰۸ مدل ۹۸ داشتم که می‌خواستم آن را با یک هیوندای توسان یا سانتافه جایگزین کنم. اما بعد از کمی پرس و سوال و جستجو متوجه شدم سانتافه خیلی گران شده و با بودجه در نظر گرفته امکان خرید آن را ندارم، اما توسان حدود ۲۰۰ میلیون تومان از ماشین من گران‌تر بود و گزینه قابل بررسی‌ای بود. پولی که من در طول سال جمع کرده بودم، حدود ۱۵۰ میلیون تومان بود. اگر می‌خواستم توسان بخرم باید ۵۰ میلیون تومان مابقی را قرض می‌گرفتم. در آن زمان با توجه به تحقیقاتی که انجام داده بودم پژو ۲۰۰۸ من حدود ۵۰۰ میلیون و توسان ۲۰۱۵ فول در حدود ۷۰۰ میلیون تومان بود.

بیش از یک هفته کارم شده بود جستجو در وب‌سایت‌ها و بازار ماشین، هر روز قیمت‌ها را رصد می‌کردم و قیمت‌های خیلی متفاوتی می‌شنیدم. به نظر بعضی‌ها قیمت ماشین به خاطر کرونا بالا رفته بود و بعضی دیگر نیز می‌گفتند هر چه بیشتر صبر کنی داستان همین است، قیمت‌ها بالاتر می‌رود. یکی از همکارانم که دید من سخت درگیر فروش ماشینم هستم، همراه مکانیک را به من معرفی کرد و گفت که قبلا ماشین دنا پلاس خودش را با قیمت خوب و کارشناسی شده از شما خریده و از آن راضی است.

تصمیم گرفتم که این راه را نیز امتحان کنم، پس از مراجعه به وبسایت همراه مکانیک وارد صفحه ثبت سفارش به آدرس hamrah-mechanic.com/car-sell شدم و درخواست خودم را ثبت کردم. در زمانی که انتخاب کرده بودم، مشاور شرکت با من تماس گرفت و در مورد مراحل بعدی برای من توضیح داد. زمانی را برای مراجعه کارشناس خودرو نیز مشخص کردیم. من به ایشان گفتم که قصد من از فروش ماشین، خرید توسان است و می‌ترسم اگر الان ماشینم را بفروشم، نتوانم با پول فروش آن توسان بخرم و اینطوری پژو ۲۰۰۸ خودم را هم از دست داده باشم.

مشاور همراه مکانیک که از نگرانی من برای عوض کردن ماشین مطلع شد، گفت که همین الان برایم یک تقاضای خرید خودرو سفارشی ثبت می‌کند تا همزمان که به دنبال فروش پژو ۲۰۰۸ من هستند، یک توسان مناسب و سالم را نیز برای خرید برایم پیدا کنند. همین اتفاق هم افتاد، ۴ روز بعد برای خودرو من یک خریدار پیدا کردید که آن را پسندید و قرار شد به قیمت ۵۷۴ میلیون تومان ماشینم را بخرد. امروز هم برای بازدید از یک توسان ۲۰۱۵ فول آمده‌ایم که گزارش کامل کارشناسی و ضمانت‌نامه پرداخت خسارت دارد و قرار است آن را به قیمت ۷۲۵ میلیون تومان بخرم. واقعا لذت بردم همه چیز در کمتر از یک هفته همان شد که میخواستم. ”


مزایای خرید و فروش خودرو با همراه مکانیک چیست؟

همراه مکانیک به عنوان اولین و بزرگترین نمایشگاه آنلاین خودروهای کارشناسی‌شده در کشور طرح کلید به کلید را برای جلوگیری از ضرر خریداران و فروشندگان ناشی از نوسان بالای بازار خودرو اجرا کرده است.

با فروش خودرو خود از طریق همراه مکانیک:

  • هیچ هزینه‌ای پرداخت نخواهید کرد.
  • وقت خود را برای پاسخ‌گویی به تلفن خریداران تلف نخواهید کرد.
  • در حداکثر ۷ روز خودرو خود را به بهترین شرایط خواهید فروخت.
  • خودرو شما از نظر فنی و مشخصات توسط کارشناسان متخصص کارشناسی شده و بهترین قیمت ممکن روی آن پیشنهاد می‌شود.
  • از مشاوره حقوقی رایگان برای انعقاد قرارداد قولنامه در محل بهره‌مند خواهید شد.

با خرید خودرو جدید خود از طریق همراه مکانیک:

  • خودروی کارشناسی شده به همراه گزارش کامل کارشناسی با سربرگ شرکت را خریداری خواهید کرد.
  • در خارج از این طرح نیاز خواهید داشت گزینه های مختلفی را کارشناسی کرده و هزینه کارشناسی زیادی را پرداخت کنید . در این طرح تنها هزینه کارشناسی خودرویی که خریداری می کنید را پرداخت خواهید کرد. بنابراین از نظر اقتصادی نیز به صرفه تر خواهد بود.
  • همزمانی فروش خودرو قدیمی و خرید خودرو جدید،شما را از نوسانات بازار در امان نگه می دارد.
  • ضمانت پرداخت خسارت کارشناسی روی خودرو به شما تقدیم خواهد شد.
  • از مشاوره حقوقی رایگان برای عقد قولنامه در محل بهره‌مند خواهید شد.

 

ارسال شده در ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - 30 بازدید
ارسال دیدگاه

فرستادن دیدگاه