معرفی تصویری اتومبیل های روز دنیا
راپید کار، اخبار دنیای خودرو و اخبار اقتصادی

اولین رولزرویس الکتریکی

رولزرویس تصاویری از اولین مدل کاملا الکتریکی خود منتشر کرد. این ماشین که نامش “اسپکتر” (Spectre) است در سال ۲۰۲۳ به بازار خواهد آمد.

عکس‌هایی که رولزرویس از ماشین منتشر کرده نشان می‌دهد که اسپکتر یک کوپه است. بدنه ماشین استتار شده تا شکل آن کاملا مشخص نباشد. انتخاب فرم کوپه توجه بیشتر این کارخانه به ثروتمندان جوان در چین و آمریکا را نشان می‌دهد. رولزرویس می‌گوید برخلاف تصور عمومی، میانگین سن مالکان محصولات این کارخانه ۴۳ سال است و هشتاد درصدشان شوفر ندارند و خودشان پشت فرمان می‌نشینند.

خودروساز انگلیسی به جز این عکس‌ها و نام ماشین، اطلاعات دیگری از اسپکتر منتشر نکرده و تنها تاکید کرده که ماشین بر روی پلتفرمی کاملا جدید ساخته خواهد شد.

رولزرویس می‌گوید دو بنیانگذار این کارخانه بیش از صد سال پیش از پتانسیل موتورهای الکتریکی آگاه بودند. این شرکت نقل قولی از چارلز رولز در سال ۱۹۰۰ منتشر کرده که پس از راندن یک ماشین الکتریکی آمریکایی گفته موتورهای الکتریکی به دلیل بی‌صدا و کم تکان بودن بهترین انتخاب برای ماشین‌های لوکس هستند. آقای رولز پیش‌بینی کرده بود که این موتورها در آینده‌ای دور و زمانی که شبکه‌ای مناسب از شارژر‌ها ساخته شود پرطرفدار خواهند شد.

مدل الکتریکی بعدی رولزرویس پس از اسپکتر، یک شاسی‌بلند الکتریکی است که در سال ۲۰۲۴ به بازار می‌آید. این کارخانه اعلام کرده که همه مدل‌هایش تا سال ۲۰۳۰ الکتریکی خواهد بود.

اولین رولزرویس الکتریکی

اولین رولزرویس الکتریکی

ارسال شده در ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - 12 بازدید
ارسال دیدگاه

فرستادن دیدگاه