معرفی تصویری اتومبیل های روز دنیا
راپید کار، اخبار دنیای خودرو و اخبار اقتصادی

افتتاح حساب بانکی در کانادا

زمان تقریبی مطالعه: ۱۰ دقیقه

افتتاح حساب بانکی در کانادا

افتتاح حساب بانکی در کانادا

شرایط افتتاح حساب بانکی در کانادا

اگر شهروند کانادا باشید در هر شرایطی امکان تأسیس حساب برای شما وجود دارد. اگر شهروند کانادا نباشید و به شیوه قانونی مثل تحصیل، اجازه کار و یا ویزای توریستی اجازه اقامت موقت در کانادا رادارید، منعی برای تأسیس حساب وجود ندارد و می‌توانید حساب موردعلاقه خود را در این کشور بازکنید. البته برای توریست‌هایی که وارد خاک کانادا می‌شوند، به دست آوردن مدارک لازم برای ID ممکن است دشوار باشد. فقط دقت داشته باشید که مدارک خواسته‌شده را باید در هنگام افتتاح حساب آماده داشته باشید تا بتوانید آن‌ها را عرضه دهید.

نحوه افتتاح حساب بانکی در کانادا برای افراد خارجی

شما به دو صورت می‌توانید در کانادا حساب بازکنید. در شیوه اول که بهترین حالت آن است و پیشنهاد می‌شود از این راه انجام دهید؛ پس از ورود به کانادا با در دست داشتن مدارک خود به بانک موردنظر مراجعه کنید و اقدام به‌حساب کنید. برای این کار حتماً تحقیقات لازم را در مورد بانک مناسب و همچنین نوع حسابی که قصد باز کردن آن رادارید انجام دهید و حتماً باید با بانک هماهنگ کنید و وقت قبلی بگیرید.
شیوه دوم افتتاح حساب به‌صورت آنلاین است که در بخش بعدی بیشتر در مورد آن توضیح داده می‌شود.

افتتاح حساب بانکی در کانادا از ایران

همان‌طور که اشاره شد یک شیوه افتتاح حساب بانکی در کانادا، باز کردن حساب به شیوه آنلاین است. بعضی از بانک‌های کانادا این امکان را مهیا کرده‌اند که بتوانید از راه تلفن و یا آنلاین پیش از ورود به کانادا، برای خود یک حساب بانکی بازکنید. البته دقت کنید که افتتاح حساب به این روش کمی دشوار است و بارها باید به‌صورت تلفنی و آنلاین با تیم افتتاح حساب ارتباط برقرار کنید. علاوه بر این پروسه افتتاح حساب به این روش زمان زیادی نیزمی برد. در بعضی از موارد، بعضی از بانک‌ها از شما می‌خواهند که به‌صورت حضوری نیز به بانک مراجعه کنید.
این نکته مهم را همیشه به یاد داشته باشید که پیش از اقدام برای افتتاح حساب، حتماً در مورد بانک و مدارکی که برای این کار احتیاج دارید تحقیق کنید و آگاهانه حساب بانکی خود را بازکنید.

معافیت تحصیلی خارج از کشور

مقدمه‌ای بر معافیت تحصیلی خارج از کشور

پسرها هنگامی‌که ۱۸ سالگی را به پایان می‌رسانند، به عبارتی ۶ ماه بعد از وارد شدن به ۱۹ سالگی وقت دارند تا مراحل اعزام به خدمت سربازی را انجام بدهند و خود را به سازمان نظام‌وظیفه معرفی کنند.

همان‌طور که میدانید جوانان در هنگام سربازی نمی‌توانند به‌طور هم‌زمان به تحصیل خود ادامه دهند، تقاضاکنندگان معافیت تحصیلی روزبه‌روز در حال افزایش است. امروز شاهدیم که بعضی از جوانان بعد از گرفتن دیپلم اکثراً به ادامه تحصیل تمایل دارند تا سربازی.

این افراد، برای اینکه به آن‌ها غیبت نخورد باید اول برای اعزام به خدمت و بعد برای معافیت تحصیلی اقدام کنند و وارد دانشگاه بشوند.

معافیت تحصیلی به معافیتی گفته می‌شود که کسانی که برای ادامه تحصیل از آن استفاده می‌کنند. معافیت خدمت سربازی یکی از بهترین اقداماتی است که از سوی سازمان نظام‌وظیفه برای مشمولین سربازی صورت گرفته است.  اما جوانان باید بدانند که معافیت تحصیلی از معافیت‌های موقت است، یعنی شخص پس از پایان یافتن معافیت، موظف رفتن به سربازی است و باید خود را به سازمان نظام‌وظیفه معرفی کند.

البته قابل‌ذکر است که این معافیت به همه مشمولین همه داده نمی‌شود. این تسهیلات به کسانی داده می‌شود که دارای شرایط و ضوابط معافیت بوده و سازمان نظام‌وظیفه عمومی ناجا نیز آن را تأیید ‌کند.

لازم به ذکر است، کسانی که برای ادامه تحصیل از کشور خارج می‌شوند اما بنا به هر دلیلی قادر به ادامه تحصیل نمی‌شوند باید خود را به سازمان نظام‌وظیفه معرفی کنند.

مدارک لازم برای گرفتن معافیت تحصیلی خارج از کشور

  • دو قطعه عکس تمام‌رخ و رنگی با زمینه سفید
  • اصل و کپی شناسنامه
  • اصل و کپی کارت ملی
  • گواهی فارغ‌التحصیلی آخرین مدرک تحصیلی
  • گواهی پذیرش یا گواهی اشتغال به تحصیل
  • فرم درخواست معافیت مشمولین

مشمولین بعد از آماده و عرضه کردن این مدارک، می‌توانند مراحل دریافت معافیت را شروع کنند.

معافیت تحصیلی خارج از کشور برای دانشجوهای اخراجی و انصرافی

معافیت تحصیلی خارج از کشور برخی از دانشجوها که در دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل می‌شوند پس از زمانی ممکن است قادر به ادامه تحصیل نباشند. این افراد احتمال دارد از دانشگاه اخراج و یا بنا به دلایل شخصی از ادامه تحصیل، انصراف بدهند.

لازم به ذکر است که پس از انصراف و اخراج، شرایط معافیت تحصیل برای این دانشجوها فرق می‌کند. ابتدا اینکه این افراد دیگر سنوات ندارند و فقط یک سال وقت دارند تا برای شناسایی و اعزام به خدمت آماده شوند.

اجاره خانه در کانادا

قیمت اجاره خانه در کانادا

در حال حاضر با افزایش روزافزون هزینه‌های مسکن و مدت‌زمان اجاره‌نامه در کانادا (که اکثراً ۱ ساله می‌باشد)، اجاره آپارتمان در کانادا بیشتر مناسب کسانی است که تصمیم دارند در مدت‌زمان کمی در این کشور اقامت نمایند. کسانی که با ویزای کار کانادا یا برای تحصیل به کانادا مهاجرت کرده‌اند و هنوز اقامت دائم این کشور را ندارند، بهتر است برای سال اول به اجاره خانه فکر کنند و سپس بعد از معین شدن وضعیت شغل و اقامت برای خرید خانه اقدام کنند.

اما بااین‌وجود، هزینه اجاره خانه در کانادا، بسته به هرکدام از شهرهای این کشور، در برارنده مبلغ گوناگونی است که افراد می‌توانند با توجه به بودجه موردنظر خود، آن را اجاره نمایند. به‌طوری‌که قیمت اجاره خانه در شهرهای بزرگ موجود در کانادا مثل تورنتو و ونکوور، برابر با حداکثر مبلغی بالغ‌بر ۳۰۰۰ دلار در ماه می‌باشد.

قابل‌بیان است که تازه واردین برای اجاره آپارتمان در کانادا (به‌صورت مبله)، مبلغی بالغ‌بر ۱۵۰۰ دلار، آپارتمان دو خوابه، هزینه ای برابر ۲۰۰۰ دلار در ماه و برای اجاره آپارتمان ۳ خوابه نیز هزینه ای بالغ‌بر ۲۵۰۰ دلار در ماه را پرداخت می‌کنند.

مراحل اجاره کردن خانه در کانادا

۱- به مشاور املاک مراجعه کنید!

برای یافتن خانه‌ای دلخواهتان در کانادا می‌توانید به مشاور املاک مراجعه نمایید تا آن‌ها با مشاور صاحب‌خانه، همه‌ی روندهای مربوط به اجاره خانه را انجام دهند.

۲- انجام دادن Credit Check

اکثراً صاحب‌خانه‌ها برای اطمینان از توانایی مستأجر در پرداخت اجاره خانه، فرآیند credit check را انجام می‌دهند.

۳- ودیعه خسارت را پرداخت کنید!

در صورت توافق میان طرفین (مستأجر و صاحب‌خانه) پس از پرداخت ودیعه خسارت (مبلغی که مستأجر باید پیش از سکونت در خانه اجاره‌شده بپردازد)، نوبت به تنظیم اجاره‌نامه می‌رسد.

کلام پایانی

بسیار خب دوستان عزیز در این مقاله خواندیم که دانشجویانی که با دریافت معافیت تحصیلی از کشور خارج می‌شوند، اگر در حین تحصیل به کشور مراجعه کنند محدودیتی در تردد به کشور ندارند. ولی هر بار توقف آن‌ها نباید بیشتر از ۳ ماه باشد. در غیر این صورت باید از سازمان نظام‌وظیفه عمومی، مجوز دریافت کنند.

شما عزیزان اگر همچنان سؤالی در خصوص تحصیل در دانشگاه‌های خارج و یا چگونگی استفاده از معافیت تحصیلی دارید، با مشاورین و کارشناسان مجرب ما در شرکت مهاجرت تحصیلی اسمارت اپلای تماس حاصل نمایید تا از راهنمایی و تجارب آن‌ها استفاده نمایید.

 

ارسال شده در ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ - 46 بازدید
ارسال دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها