معرفی تصویری اتومبیل های روز دنیا
راپید کار، اخبار دنیای خودرو و اخبار اقتصادی

اعلام برنامه پنج‌ساله فیات-کرایسلر

سرجیو مارکیونه در آخرین سال حضور خود به عنوان مدیر گروه خودروسازی فیات-کرایسلر، برنامه پنج سال آینده این شرکت را ترسیم کرد. طبق این برنامه تمرکز اصلی فیات-کرایسلر بر مارک‌های جیپ، آلفارومئو، مازراتی و وانت‌های رم خواهد بود و تولید محصولات فیات و کرایسلر تا حد زیادی محدود خواهد شد.

تصمیم فیات-کرایسلر بازتابی از روند بازار خودرو در جهان است. رقابت شدید در بازار خودروهای کوچک که بیشتر محصولات فیات را تشکیل می‌دهد و کاهش تقاضا برای ماشین‌های ون، که بخش اصلی محصولات کرایسلر است، باعث کاهش درآمد این دو کارخانه شده است.

در عوض بازار شاسی‌بلندها بسیار پر رونق است، تقاضا برای ماشین‌های لوکس رو به افزایش است و سود فروش وانت‌ خوب است.Image captionبا آمدن مدلهای جدید مثل رانگلر، پیش‌بینی می‌شود امسال هفتاد درصد سود فیات-کرایسلر از فروش جیپ به دست آید.

 

فیات-کرایسلر انتظار دارد تا سال ۲۰۲۲ مارک‌های جیپ، مازراتی، آلفارومئو و رم، چهار پنجم کل فروش را به خود اختصاص دهد و می‌خواهد درآمدش از شش میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو در سال گذشته به ۱۳ تا ۱۶ میلیارد یورو در سال ۲۰۲۲ برسد.

در بین این چهار مارک، جیپ از بقیه مهمتر است. پیش‌بینی می‌شود امسال هفتاد درصد سود فیات-کرایسلر از فروش محصولات جیپ به دست آید. این شرکت قصد دارد در پنج سال آینده ۹ مدل کاملا جدید یا به روز شده به بازار عرضه کند. نسل جدید مدل چروکی و مدل لوکس‌تر واگونیر از جمله این مدل‌ها است. جیپ دو مدل ویژه بازار چین را هم در برنامه تولید دارد. همه مدل‌های جیپ تا سال ۲۰۲۲ با قوای محرکه الکتریکی هم به بازار عرضه می‌شود.

ارسال دیدگاه

فرستادن دیدگاه