معرفی تصویری اتومبیل های روز دنیا
راپید کار، اخبار دنیای خودرو و اخبار اقتصادی

اسب بخار چیست؟

اسب بخار چیست؟

اگر شما در مورد اتوموبیل ها اطلاعاتی دارید، احتمالاً اصطلاح «اسب بخار» را می شناسید. اما اسب بخار دقیقا چیست؟ خوب، این راهنما همه چیز را در مورد این اندازه گیری توان توضیح می دهد، از جمله معنای آن، نحوه محاسبه آن و ارتباط آن با اسب  بخار را نیز شامل می شود

اسب بخار واحدی است که برای اندازه گیری قدرت یک موتور استفاده می شود و اغلب به اختصار اسب بخار خوانده می شود. به عبارت ساده، میزان توان موتور را شامل می شود.اسب بخار یکی از بزرگترین تأثیرات را بر عملکرد کلی یک ماشین دارد ، به ویژه، توانایی آن در شتاب گیری را شامل می شوداگرچه در کشورهای مختلف ما از اصطلاح اسب بخار برای اشاره به اندازه گیری متریک استفاده می کنیم، اما در جاهای دیگر نام های دیگری دارد و انواع مختلفی از اندازه گیری های معادل دیگر نیز وجود دارد. شامل:

 

PS : این مخفف pferdestarke در آلمانی است که به معنای واقعی کلمه به اسب بخار ترجمه می شود. این رایج ترین اندازه گیری مورد استفاده در اروپا است و دقیقاً معادل اسب بخار در اندازه گیری است.

CV :مشابه PS است و این امر  این معادل مستقیم با اسب بخار است. این  اصطلاح مخفف فرانسوی عبارت chevaux-vapeur است.

bhp :ترمز اسب بخار اصطلاحی است که ممکن است با آن آشنا باشید، به خصوص اگر به خودرو علاقه زیادی داشته باشید اطلاعات زیادی در مورد آن وجود دارد.

kW – این مخفف کیلووات است و از منظر خودروها، بیشتر در اروپا برای خروجی برق خودروهای الکتریکی استفاده می شود. ۱ کیلووات معادل حدود ۱٫۳ اسب بخار است.

HP در مقابل BHP

به طور سنتی در بریتانیا، ترمز اسب بخار معیاری برای سنجش قدرت خودرو بوده است. در حالی که اسب بخار تلفات اصطکاکی در قدرت موتور را در نظر نمی گیرد، اسب بخار ترمز را در نظر می گیرد . به این معنی که  ترمز اسب بخار همیشه بالاتر از اسب بخار است.

تفاوت بین این دو بر اساس ۱:۱ کوچک است. ۱ اسب بخار معادل کمتر از ۰٫۹۹ اسب بخار است، هر چند با افزایش مقیاس، تفاوت ها را متوجه خواهید شد. به عنوان مثال، یک خودرو با ۳۰۰ اسب بخار قدرت ۲۹۶ اسب بخار خواهد داشت.

تولیدکنندگان معمولاً اکنون ارقام  توان را بر حسب اسب بخار منتشر می‌کنند، اگرچه عادت‌های قدیمی به سختی از بین می‌روند،در حالی که بسیاری از بخش های سنتی تولیدات خودرو هنوز از تبدیل به اسب بخار به عنوان اندازه‌گیری کلی استفاده می‌کنند.

 

هنگام مقایسه عملکرد یک خودرو، مطمئن شوید که در نتیجه به جای hp و bhp مقایسه هایی انجام می دهید.  این امر خیلی اهمیتی ندارد که اندازه مورد نظر شما چیست. ولی باید دقت کنید که اسب بخار مورد تاثیر گذاری می باشد

 

اسب بخار چگونه اندازه گیری می شود؟

شما ممکن است تئوری هایی را شنیده باشید که یک اسب بخار معادل های خاصی دارد ولی باید دانید که اسب بخار در واقع یک اندازه گیری کاملا خود ساخته است. در اواخر دهه ۱۷۶۰، جیمز وات، پیشگام موتور بخار، می خواست کارایی موتورهای خود را در برابر اسبی که قبلاً کار خود را انجام می داد، مقایسه کند.وات یک اسب بخار را معادل انرژی صرف شده توسط یک اسب تعریف کرد که ۳۳۰۰۰ پوند آب را با یک پا در هوا از کف چاهی به عمق ۱۰۰۰ فوت در ۶۰ ثانیه بالا می برد. مسلماً تصور این موضوع آسان نیست، اما به وات این امکان را داد که به راحتی موتورهای بخار خود را برای افراد مختلف ارزیابی کند.قبل از اینکه ایده بگیرید، باید بدانید که تولیدکنندگان خودروها را جلوی چاه نمی‌ گذارند و آب نمی‌کشند تا بفهمند امروزه چقدر خودروها  عملکرد دارند. بلکه برای محاسبه نیروی آن از دستگاهی به نام دینامومتر (که بیشتر با نام دینو شناخته می شود) استفاده می شود.

اسب بخار چگونه اندازه گیری می شود؟

 

اسب بخار چگونه بر عملکرد خودرو تأثیر می گذارد؟

به عنوان یک قانون ساده، هرچه یک ماشین اسب بخار بیشتری داشته باشد،سریعتر می تواند در یک خط مستقیم حرکت کند. یک راه آسان برای تصور تاثیر قدرت بیشتر این است که تصور کنید خودتان در حال هل دادن ماشین هستید. اکنون، اگر دوستی برای کمک به شما آمده باشد، نیروی بیشتری در پشت آن وجود دارد و بنابراین می‌توانید ماشین را سریع‌تر، آسان‌تر و جلوتر ببرید. البته به همین سادگی هم که فکر می کنید نیست به عنوان مثال، ارتقاء یک ماشین ۱۰۰ اسب بخاری به ۲۰۰ اسب بخار، آن را دو برابر سریعتر نمی کند. فاکتورهای دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شونداز جمله موارد کلیدی وزن، سطح چسبندگی و آیرودینامیک. هر چه سرعت شما بیشتر باشد، قدرت اسب بخار تأثیر کمتری دارد و با افزایش سرعت، راندمان آیرودینامیکی نقش مهمی را ایفا می کند.

اسب بخار چگونه بر عملکرد خودرو تأثیر می گذارد؟

Tci Trdprolaunch 78 2

سوالات متداول:

آیا یک اسب بخار برابر با  توان یک اسب است؟

اسب بخار در اصل بر اساس  توان یک اسب ایجاد شد که ۳۳۰۰۰ پوند آب را یک پا در هوا از ته چاهی به عمق ۱۰۰۰ فوت بلند می کرد. جیمز وات از این موضوع برای ارائه زمینه عملکرد موتورهای بخار خود استفاده کرد. بنابراین بله، مقدار اسب بخور برابر با یک واحد کامل توانی می باشد که بدرد ماشین ها می خورد.

چه اسب بخاری در ماشین خوب است؟

اسب بخار “خوب” بسته به ماشین امری ذهنی می باشد. عوامل دیگری مانند وزن، چسبندگی مکانیکی، آیرودینامیک و حتی فقط هدف خودرو باید در نظر گرفته شود.

ماشین شما  چه اسب بخاری می تواند داشته باشد؟

اگر می خواهید عملکرد دقیق ماشین خود را بدانید. با یک جست و جو در اینترنت می توانید این مورد را کشف کنید.

 

تفاوت بین اسب بخار و گشتاور چیست؟

اسب بخار اندازه گیری سرعتی است که موتور یک ماشین می تواند کار کند. گشتاور اندازه گیری اوج نیروی چرخشی درون یک موتور است.

چگونه اسب بخار در وسایل نقلیه کارکرد دارد؟

خوب، ابتدا باید ارقام مربوطه که به اسب بخار تبدیل شده اند را درک کنید. به عنوان مثال، کرولا ۲۰۲۰ SE با گیربکس شش سرعته دستی ۱۶۹ اسب بخار در ۶۶۰۰ دور در دقیقه یا دور موتور در دقیقه تولید می کند. به عبارت دیگر، با افزایش دور موتور تا ۶۶۰۰ دور در دقیقه، اسب بخار تولید شده به حداکثر ۱۶۹ می رسد، سپس با افزایش دور موتور کمی کاهش می یابد.

 

اسب بخار یک ویژگی مهم برای خریداران است که باید در نظر بگیرند، زیرا مستقیماً با عملکرد خودرو ارتباط دارد می کند. برای یک وسیله نقلیه معین، موتوری با اسب بخار بیشتر و گشتاور بیشتر سریع‌تر شتاب می‌گیرد.برای رانندگانی که مکررا از آزادراه‌ها  استفاده می کنند این امر مهم است  و قابلیت یدک کشی بیشتری را ارائه می‌دهد. برای همان وسیله نقلیه، یک موتور با اسب بخار کمتر در ازای شتاب گیری آرام تر، مصرف سوخت بیشتری را ارائه می دهد.

 

نتیجه گیری

در این مقاله ما موضوعی به نام اسب بخار را بررسی کردیم و جزییاتش را نیز مورد بررسی قرار دادیم مهمترین مورد در خصوص اسب بخار این است که کارکرد بالای اتومبیل را نشان می دهد.

ارسال شده در ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - 154 بازدید
ارسال دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها