معرفی تصویری اتومبیل های روز دنیا
راپید کار، اخبار دنیای خودرو و اخبار اقتصادی

هیوندای i۳۰ جدید

هیوندای i30 یک خودروی کوچک خانوادگی است که از سال ۲۰۰۷ به جمع محصولات کمپانی کره ای پیوسته و تاکنون در سه نسل مختلف تولید شده است. نسل سوم از این خودروی زیبا سپتامبر گذشته در نمایشگاه پاریس به عنوان مدل سال ۲۰۱۷ رونمایی شد. به تازگی هیوندای تصاویر و جزییات بیشتری درباره قیمت و مشخصات فنی i30 منتشر کرده که موضوع این مطلب شده است.
این خودرو که رقبای مطرح و شناخته شده ای مثل فورد فوکوس و فولکس واگن گلف را در پیش رو دارد، از ظاهر پویا و بروزی برخوردار بوده و کاملا مشابه محصولات اروپایی از آب درآمده است. داخل کابین آن نیز در عین سادگی مدرن و جذاب طراحی شده است.

برای به حرکت درآوردن نسل سوم i30 هیوندای سه موتور بنزینی و یک موتور دیزلی را که همگی کم حجم هستند،در نظر گرفته است.

new-hyundai-i30

موتور بنزینی جدید ۱٫۴ لیتری توربو توانایی تولید ۱۳۸ اسب بخار قدرت و ۲۴۲ نیوتن متر گشتاور را داشته و با گیربکس های ۶ دنده دستی و ۷ دنده دو کلاچه قابل انتخاب است.

new-hyundai-i30

 

new-hyundai-i30

هیوندای i۳۰ جدید

دیگر موتور بنزینی ارایه شده حجمی برابر با یک لیتر دارد. این موتور سه سیلندر توربو که با همکاری مراکز فنی هیوندای در آلمان توسعه یافته ۱۱۸ اسب بخار قدرت و ۱۷۰ نیوتن متر گشتاور را در اختیار راننده قرار می دهد. نیروی تولیدی توسط این موتور از طریق یک گیربکس ۶ دنده دستی به چرخ ها منتقل می شود.

ارسال شده در ۵ بهمن ۱۳۹۵ - 45 بازدید
ارسال دیدگاه

فرستادن دیدگاه