معرفی تصویری اتومبیل های روز دنیا
راپید کار، اخبار دنیای خودرو و اخبار اقتصادی

علت کاهش شتاب خودرو

علت کاهش شتاب خودرو

علت کاهش شتاب خودرو

نمیدونم چرا ماشینم شتاب سابق رو نداره؟ این جمله‌ را قطعا از زبان بسیاری از رانندگان شنیده اید و پیوسته به دنبال پیدا کردن راه حل و رفع این مشکل هستند. شتاب خودرو یکی از مولفه های مهم رضایت بخش بودن خودرو از نظر راننده آن میباشد که همانقدر که میتواند رضایت بخش باشد میتواند ناخوشایند باشد.

موتور خودرو از بخش های مختلفی ساخته شده است که از کوچکترین آن ها تا بزرگ ترین آن ها اثر خاص خود را بروی بازدهی موتور میگذارند. عدم داشتن اصالت و کیفیت هر قطعه به کار رفته در داخل موتور خودرو میتواند باعث کاهش راندمان قابل انتظار خودرو شود. لوازم یدکی هایما با دارا بودن اصالت و کیفیت اثبات کرده است که وفادار اعتماد مشتریان خود بوده و بر اصل رضایت مشتری گام بر میدارد.

علت کاهش شتاب خودرو درسربالایی

سربالایی های جاده دقیقا محل آزمون شتاب خودور میباشد ،زیرا بسیاری از خودروها در این نقاط از خود ضعف نشان میدهند. یکی از علت های این امرعدم تناسب سوخت و هوا میباشد که میخواهیم به بررسی چند علت آن بپردازیم:

نشتی خلا در موتور

روشن شدن چراغ چک اتومبیل میتواند یکی از نتایج نشتی خلا در موتور باشد که برای برطرف سازی آن باید به متخصص این حوزه مراجه کنید.

نقص در سنسوراکسیژن

نتیجه نقص سنسور اکسیژن هایما ،بهم خوردن تناسب هوا و سوخت میباشد که منجر به کاهش توان تولیدی اتومبیل است که سبب نارضایتی راننده میباشد.

مسدود شدن سوزن‌های انژکتور

مسدود شدن یا نقص در سوزن‌های انژکتور ازعوامل دیگری است که سبب تولید مخلوطی نامناسب از سوخت واکسیژن می‌شود.

نقص در شمع های خودرو

علت کاهش شتاب خودرو درسربالایی

علت کاهش شتاب خودرو درسربالایی

تاثیر شمع و وایر شمع درشتاب خودرو

در ابتدای این مقاله به تبیین اهمیت قطعات موتور پرداختیم ، حال میخواهیم درباره‌ِ‌ی تاثیر شتاب و وایر در شتاب خودرو توضیحاتی به صورت مختصر برای شما عزیزان بیان کنیم. یکی از پر اهمیت ترین قطعات خودرو شمع ها و وایرشمع خودرو میباشد. سوخت بعد از ترکیب شدن با هوا در داخل سیلندر نیاز به یک جرقه دارد تا مشتعل گردد. شمع های اتومبیل مسولیت جرقه زنی را بر عهده دارند و بدین ترتیب به صورت بدون واسطه به کارکرد موتور یعنی احتراق مرتبط میباشند و در انتها سبب اثر بسیار متعددی روی مقدار مصرف سوخت و شتاب اولیه اتومبیل میشوند . شمع‌ها به دلیل فعالیت مداوم و متناسب با ویژگی های کاری خود جزو قطعات پر مصرف اتومبیل میباشند. شمع هایما از قطعات مهم مصرفی میباشد که با رعایت کیفیت محصول و دقت به هزینه تمام شده برای مصرف کننده توانسته است لبخند رضایت را بروی چهره مشتریان خود خلق کند.

تاثیر شمع و وایر شمع درشتاب خودرو

تاثیر شمع و وایر شمع درشتاب خودرو

 

تاثیر اگزوز در شتاب

اگزوز اتومبیل از قطعات مهم و حیاتی میباشد که بدون وجود آن اتومبیل نمیتواند به حرکت در بیاید. این قطعه مهم از بخش های مختلفی ایجاد شده است که هدف و وظیفه مهم آن است که گاز های شیمیایی ایجاد شده توسط موتور خودور در سیلندر را به خارج اتوموبیل هدایت کند. همچنین یکی از بخش های خودرو که با تغییر سیستم آن میتوان به ارتقا و بهبود شتاب خودرو دست پیدا کرد سیستم اگزوز میباشد.

تاثیر اگزوز در شتاب

تاثیر اگزوز در شتاب

در نتیجه یکی از مسائل مهم و قابل تامل مهنسان این حوزه آن است که در کمترین فرصت دود حاصل از احتراق داخل سیلندر را از محیط احتراق خارج کنند زیرا هرچه فضای داخلی خالی تر باشد مکش بهتری برای احتراق های آتی به جود می آید .در اینجاست که کاربرداین قطعه اتومبیل خود را نشان میدهد.

 

عوامل موثر در شتاب :

بصورت اجمالی میتوان چند عامل را دخیل در میزان شتاب خودور در نظر گرفت :

تناسب هوا و میزان سوخت

جرقه زنی و برق مناسب

خالی شدن فضای سیلندر از دود و گاز های تولیدی

برای ایجاد تناسب هوا و میزان سوخت قطعه ای که وظیفه برقراری تعادل را دارد سنسور اکسیژن میباشد که عدم کارکرد مناسب آنباعث بهم خوردن میزان اعتدال احتراق میشود. در مورد جرقه زنی و برق مناسب هم شمع ها و وایر های اتوموبیل نقش اساسی را ایفا میکنند که متناسب با تجربه و سابقه بسیاری از رانندگان شمع هایما از کیفیت مطلوب و رضایت بخشی برخوردار میباشد. در رابطه با ایجاد فضای مناسب برای احتراق بعدی در سیلندر هم،اگزوز عهده دار این مسئولیت در این بخش میباشد که در مطالب بالا به تبیین انواع آن پرداختیم.

در هر یک از عامل های فوق، در صورتیکه خللی وجود داشته باشد،کاهش شتاب اتومبیل را شاهد هستیم. در نتیجه انتخاب قطعات و لوازم یدکی مصرفی خودرو میتواند از مهم ترن تصمیم گیری های هر راننده ای باشد.

 

ارسال شده در ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - 220 بازدید
ارسال دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها